ONLINE KŘÍŽOVKY .CZ | luštěte a vyhrajte

Dobrý den, dnes je 20. 6. 2021, svátek má , zítra


 

 

 

Code by PCHweb.cz

 

TOPlist

Jak můžete vyhrát

Pro jednoho výherce v jednom měsíci máme výhru:

STÍRACÍ LOS.

Pro zařazení do slosování o ceny pošlete alespoň jedno správné řešení kterékoliv zveřejněné soutěžní křížovky nebo osmisměrky. Od února 2018 losujeme v jednom měsíci ze všech správných řešení jednoho výherce, kterému pošleme stírací los.

Řešení ve tvaru: KÓD KŘÍŽOVKY TEXT (např. KRIZOVKA 29 Pec nám spadla) posílejte do 10 dnů od uveřejnění soutěžních  křížovek na mailovou adresu: onlinekrizovky@seznam.cz
Odesláním řešení s adresou dáváte výslovný souhlas k použití všech svých doručených osobních údajů k jejich zpracování a uchování v evidenci na dobu nejdéle jeden rok. Osobní údaje vylosovaného výherce budou zveřejněny pouze na těchto stránkách a to v podobě jméno (pouze iniciály), celé příjmení a název města (obce), a to po dobu maximálně jednoho roku.
Poskytnutí údajů je dobrovolné. Osobní údaje jsou shromažďovány za účelem jejich zpracování, uložení v evidenci a budou sloužit pouze pro nutné úkony spojené s kontaktováním výherce a odesláním výhry. Zpracováváme pouze údaje výherce, ostatní doručené maily s osobními údaji jsou po posledním dnu v měsíci smazány.

 

Blahopřejeme výhercům soutěžních křížovek

 

Březen 2021: J. Heizt, Třebom
Správná znění tajenek: ... začít být tím, kým jste mohli být. Zdivočelá země... vždy je to do kopce a proti větru. Svět chce být klamán.... má své nepřátele.... dokáže jet v autě na zpátečku i dopředu.... je víc než klobás.... postiženo velkou epidemií moru.... a tomu umřel taky!... jedině když nefouká vítr.... hezkých žen, které by si je zasloužily. Karel Černoch ... nezvaný kibic ji najde na první pohled.... chudoba nenávist.... a duch nemůže zemřít.... je také český herec Roman Skamene. ... od živého málo dobrého. ... jste průhlední, otevření a držíte slovo.... jaro, léto, burčák, zima. Jana Preissová... dokáže vykopnout dveře směrem k sobě. Jonáš Zbořil... který původně hrát vůbec nechtěl.... co slepý vnímá hmatem. ... ale sami umí jen jeden.... mnoho času naříkáním, že žádný nemáme. Přichází Chuck Norris. Eva Olmerová... nemají ženu, nebo ji naopak mají.... a tak se opřel. Napřed péče, potom lék.

Únor 2021: P. Vítkovský, J. Hradec
Správná znění tajenek: ... menšinou jsou Přemyslovci. Miloslav Tichý ... v každém okamžiku žije v nás.  ... sedět, než ty utíkat! ... lásky je poslouchat. ... že nebude odpovídat bez advokáta. Jaroslav Dufek ... boří ledové mosty, nebo je staví. Ohnivý kuře ... vzduch při páření. ... z hornatých oblastí Blízkého východu.  ... je ještě větší. ... je přeříznout ho napůl a spočítat kruhy. ... v minulém životě. Temné slunce ... je silná dokud se neocitne v horké vodě. Valdická brána Tak jim dej všem pětky a oni přestanou! ... sestavil prvek.... turci a dělnice.... se stane cizincem ve vlastní zemi. ... v Chucka Norrise. ... byl sedmkrát zničen a znovu postaven. ... aby neožírali mladé stromky. ... převážně jehličnany. ... žaludek desetkrát větší než je ona sama. ... se něco vždy začne dít. ... se tak dlouho díval do Slunce, až mrklo.

Leden 2021: M. Pokorná, Bučovice
Správná znění tajenek: ... pevné zdraví! ... že se každá nakonec podobá své matce. ... podobná brusince. ... uvaří minutovou rýži za třicet vteřin. ... z nejvyšších výšin. Napočítal totiž mnohem dál. ... založena Dělnická tělocvičná jednota. ... svítí, v noci pálí. Má nohy mimo školní budovu. ... plavat pevninou. ... dnešní Líšně.... a hrůza jsou tři struny naší fantazie. ... padá ze židle. ... předtím někdo omylem vytáhnul ze zásuvky. Medvědice lékařská ... řečeno nahlas. ... zřícenina Čertova hrádku a Nový hrad. ... kilometrovou rychlostí. ... je jediná neporazitelná moc na světě. ... prvek překvapení! ... do piva a kořeněných vín. Otec kněžny Libuše byl Grog, ... lovecký hrad. ... pozvedají výše jak k ložnici a kuchyni. Violka chlumní ... ale nadarmo. ... je známo, kromě definice milosrdnosti. ... jel na schůzi do Kostnice. ... patří hrad a pevnost Špilberk. ... díry do betonu. ... to jen správným způsobem chápat.


Prosinec 2020: L. Těthalová, Hněvošice
Správná znění tajenek: V létě dělej, v zimě se vzdělej! ... síran železnatý. ... jsou vdovy, pak určitě! ... tak tvrdě, že se jim to stane vášní. ... pán Váhu a Tater. pan zubař si ho ještě nechal u sebe. Ivan Foustka ... nechává varování. ... proti uřknutí a uhranutí zlými duchy. ... stejně byste to museli vyměnit. ... nemůžeš být úspěšný ani šťastný. ... poezie a vůbec žádná sranda. ... dokud svítí slunce. Není, já mám pod nimi čítanku! Hrádek nad Nisou Krása je příčinou a účelem všech věcí. Žitavská pánev ... tak vznikly bary rychlé obsluhy. ... ke zpevňování chudých písčitých půd. ... kterou nikdy nestihnete včas. ... ale každou chvíli se trefí do stromu! ... deseti zemí. ... klíčí geniální myšlenky. ... romantickém a docela tragickém světě. ... by jednou zhasl. Říkal jsem dobrou zprávu, ne zázrak. ... staří mrzouti na dívky. Janov nad Nisou ... s penězi předpokládá nějaké peníze mít. ... rozplakal cibuli. Po špenátu je mi blbě a nemusím do školy.

Listopad 2020: J. Šudoma, Polička
Správná znění tajenek: ... sníh odtaje, polím a studnám prospěje. Něžný barbar ... být dostatečně silní na to, aby odešli. ... se schovej, dneska jsi měl pohřeb. ... trpící dnou. Vím, má přes dvacet stehů! žert, humor je životní postoj. ... členem souboru Divadla Járy Cimrmana. Stačí milovat. ... působí toxicky. ... si své věci dávala do své skříně. Musíme si pomáhat ... kdo z řešení dokáže udělat záhadu. Ta to ještě neví. ... snižuje krevní tlak. Máte ho ostrý jako břitvu! ... si vykouzlit svět. ... jako železniční dělník a výpravčí. ... znamená jen jiný střih kalhot. ... zestárnou, máme být jejich služkami. Sluneční stát Protože jste si zapomněl kalhoty. Drby jsou ďáblovým rádiem. Život na zámku ... kdo se nesnaží být dokonalejším. Trepka velká ... velice dobrý, akorát došli chrti. ... a na trávení. ... jimž je naše přátelství lhostejné. ... vápníku a zinku.

Říjen 2020: Z. Šeráková, Znojmo
Správná znění tajenek: ... jsem se tu češtinu nabiftekoval. Černucha setá ... když odvrátíte pohled od svého cíle. ... starou šunku. ... z lásky, nikoli z nenávisti. ... interpretka irských balad Věra Klásková. ... se nazývali feferóni. ... je z toho nakonec přece jen zase čárka. Tady je to hnusné i ve dne! Olše lepkavá ... to na Šimona a Judy bude zima všudy. Dnešek je žák včerejška. ... spojení atomů v molekule na Antarktidě. ... k filosofii jsou pochyby. Javor babyka ... sprostě hýká, moudrý se kousne do jazyka. ... hikorové ořechy. ... to není volba pro jeden okamžik, ale navždy. Linda Finková ... slunce pod hlavou. ... seriály Doktor Martin a Strážmistr Topinka. Prodá televizi. ... přesných a přesvědčivých a přece falešných. Nela Boudová ... je majetkem školy. Nic vás nebolí a každý den něco nového. Eva Burešová ... šaty se složitým zapínáním na zádech. ... ovcí pro vlnu. ... jsem chodil bosý a teď budu zase! ... se stává ten, kdo ji nezná.

Září 2020: J. Svobodová, Praha
Správná znění tajenek: Na svatého Matouše s jabkama do koše. Ztracená brána ... staří mrzouti na dívky. ... věděli, že čím víc bohů, tím víc darů. Návrat idiota ... protože věřili, že zahání dobytčí mor.  ... je plat kapsářů. ... trávení a látkovou výměnu. ... být sekerou pro zamrzlé jezero v nás. ... z oblasti Středomoří. ... tak doufám, že je lehčí než prvouka. ... nepřátelé, ale kamarádi. ... denních starostí. ... také na malířské plátno a vazbu knih. ... zanícené klouby. ... z nichž si jejich děti dělají dojné voly. ... nazývaná pekřín nebo pokřín. ... infantilní a infarktivní. ... na hlavě, aby mohli kdykoliv něco napsat. ... že nevinní nesou vinu za viníky. ... hodnota absolutní, bez času a prostoru.  ... pochází z Asie. ... věří prostě tomu, co právě říkají. ... dodnes je ctěn v hinduismu i buddhismu. ... uhasíme hasákem. ... násilím nebyla vnucena vzdělanost. ... sodíku a draslíku. ...  jsou tak staré jako manželství. Paví očko je součást ocasu páva. ... podstaty látky.

Srpen 2020: K. Petráková, Třešť
Správná znění tajenek: ... nikoliv hlava naplněná rozumem. ... dutiny ústní a hrtanu. ... absolutní nule....  jsou vlaky, kde se podává mléko. ... já dnes ve škole ani nebyl. ... voda v přehradě klesla o půl metru. ... je lepší pro to něco udělat.  Thrácké moře  Pole činí úrodná rolníkův pot. ... řeklo uhni a šlo dál. ... jsou větší druhy žraloků a člověk. Nebo přes držku. Severní Dakota ... kterým oplývají tlustí plešatí milionáři. Benátský záliv ... skok do zcela nových rozměrů násilí. ... že on má bohužel obě ruce levé. ... ale šel po ní opačným směrem. ... přírodní památka Kolínské tůně.  ... nikdy hvězdy nebudou stačit. ... ho kabelkou, až jsem si zlomil rtěnku! Ne, to prská papoušek. Velká Syrta ... skoro nic není takové, jak se to jeví. ... vydávaných Finskem. Každé shozené kilo oslavím žranicí. Botnický záliv ... tak by byla černá! ... vše ztraceno, zůstává ještě budoucnost. ... teče, když ruka ruku myje. ... nedostatkem nemocí.

Červenec 2020: D. Hudečková, Zlechov
Správná znění tajenek: .. doloženým městským znakem v Evropě. ... aniž by dozrávali. Tomáš Matonoha ... hledal hvězdy a on se zabije lezením. Smrk ztepilý ... jazykem je patologický problém. ... zrcadlí vaše tvář. Třístoličník ... je pochopit a dávat bez požádání. Vyndá si druhou.  ... Národní kulturní památka Solivar. ... je hněv bezmocných. ... perlivá voda. ... v prachu, který jsme zvířili svým během.  a železná ruda. ... vždy po straně, na kterou chlapec neplive. ... ledová země. Přišla mi revize. ... je dnes sídlem slovenského prezidenta.  ... zdravotní čepici. ... víc, než se chce, a míň, než se doufá.  ...  se ztratily při potopě světa. Rotavské Varhany  Markyta svolává žence. ... na to tým právníků. ... patří také Muzeum Michaila Bulgakova. Ony ne, ale my ano. Richard Strauss ... v moci fakt než v moci přesvědčení. ... chybí přední zuby.

Červen 2020: J. Hájek, Paseka
Správná znění tajenek: ... tak hlasitě, že neslyší můj výklad. Vyšší princip ... dítě se sáčkem rumových pralinek. ... pana ředitele, který dupe a funí. ... jak nádherný je domov. Den svatého Víta mnoho deště skýtá. Ordinace v růžové zahradě  ... nejstarší český lyžařský spolek.  ... uvádějí optimisté. ... proti virům chřipky. ... působí neviditelná ruka osudu. ... je vtip roku. Bozkovské dolomitové jeskyně ... velmocemi tohoto světa. ... a každý pohyb je bolestný. To je nemoc z povolání u požárníků. Duch nad zlato Syn je to můj, ale rozum má svůj. ... na zem udělala loužičku. ... ale má existovat. ... herec, dabér a režisér Václav Knop. ... oběšen na gilotině Babočka admirál Ryzí city neznají mnoho slov. Divoké pivo Kdo nezná volné chvíle, ten nežije. ... je odborník na med. ... pak je to být přítelem. Slavíci z Madridu jsou fotbalový klub. Rudý kapitán

Květen 2020: Z. Dubrowská, K. Dvůr
Správná znění tajenek: ... často květy klidí pro královnu Žofii. ... kvalitní šelak. ... po žebříku úspěchu s rukama v kapsách. ... obranou žen je nebránit se. ... to je její součástí. ... na hlinitých až jílovitých půdách. Straka se živí krádežemi. ... zdá se lepší než vlastní neporušený. Svět patří nám  je někdo, kdo pije rád víno.  ... krásnějšího, než naslouchat mlčení hlupáka. Transport z ráje  ... předek nechám stát a budu hýbat jen zadkem. Morušovník černý ... bohatství a moc. ... a regeneruje sliznice dýchacích cest.  ... až mu přeskočilo. ... tam umírají lidé sešlostí věkem. ... jako ozdobný keř. Kdo krade, má za sto. ... nekritizuj ty, kteří jsou už za ním. ... také by se smál. Kosatka má místo ploutve kosu. Je zvláštní nebýt zvláštní. Bechtěrevova nemoc ... která není dobrá pro nikoho jiného. Vysoké Mýto ... má očichávání. Kobylka je samička liliputka od koně. ... nejlidštější projev. ... na svatořečení.

Duben 2020: B. Jeníčková, Paskov
Správná znění tajenek: na Veliký pátek, rozmnožuje statek.  ... vycházkových holí. Vlast je tam, kde je dobře. Luděk Sobota ... tvého rozumu. ... se používá při nemocech kloubů. ... aby nové obhájil. ... druhou šanci udělat první dojem. ... stanou možnými. ...  zanícených ran. ... Ne každý, kdo bloudí, je ztracen. ... vyhrávat volby ... kouzelnou rostlinu zahánějící zlé duchy. ... než letící sup. Muži v naději ... nic nedělá, je nutné si odpočinout. Břestovec jižní  Lva do pavučiny nechytíš.  Polednice ... dnes moudřejší. ... žít je umění milovat skutečnost. Život na zámku ... jiného světa.  ... který zlepšuje srdeční činnost. ... je vždycky střed.  Když vlk kulhá, starý zajíc skáče. Vrásky z lásky ... nenosí parfém, nemá budoucnost.  Ztracená brána ... aby jen pár z nás trpělo.


Březen 2020: I. Bělka, Ostrava
Správná znění tajenek: Jaroslav Dušek ... otcem i máti, kdo zasil bude mu zráti. Bez práce nejsou doláče. ... matkou poezie, ale i veškeré historie. ... mi pomáhal otec! ... sice zahřeje, ale uhlí je uhlí. ... životu na dlouhodobé sněhové pokrývce. ... ve stáří propiješ. ... někdy v životě za něco postavili. ... ale má ctnostné děti. Medvěd ušatý ... si přihnu a v řemesle každém jsem mistr.  Ladislav Boháč ... že to je nemožné, a tak to udělali.  ... antikoncepční pilulku. Dalimil Klapka Kutna mnicha nedělá.  ... zvyků minulosti.  ... jelikož podporoval růst a lesk vlasů. Václav Kopta ... sáhla na myš. ... nikdy mezi nimi nesmí být ta tvoje. Ferenc Futurista ... který hluší slyší a slepí vidí. … já po tobě cihlou. ... je zase rybička. ... leč se po něm nadřeš dvojnásob. Martin Myšička  ... po vítězství velkorysost, v míru dobrotu. Kriminálka Anděl … koňaku na hvězdičky nekoukej!

 

Únor 2020: S. Šatek, Kout na Šumavě
Správná znění tajenek: ... obvykle zdarma, poslední k nezaplacení. Zámecký park Průhonice  ... je pianistka a strýc pesimista. ... jest duchem smrti. ... byla hudba příliš hlasitá. Lidé se vždy obávají změny.  ... trpasličí rododendron . Ale kdepak, já su z Moravy. Jiří Adamíra ... bude i tvé srdce.  ... nemocí jater a kornatění cév.  ... ale i jiný talent. Není silnější láska než rodinná.   ... hromadit hliník. ... ale neříkej jim to!  ... to znamená nemít paní svého jména. Božská Ema ... tvrdit, že to mysleli úplně jinak.  ... ale sladce chutná.  My jsme sousedé. U nás se pěstuje jako okrasný strom. ... nevychované a naše.  ... přináší dokonalost v práci. Maurice Dekobra . Láska je manželství duší.   ... vynaložit tlustý aby vstal z postele.  ... proti zánětům. Nepoznají, že jsou neschopní. Teď mi chutnají.

 

 

 

 

 

doporučte

Doporučte

naše stránky e-mailem
vašim znamým...

 

Zde vypište e-mail, komu chcete odeslat doporučení na tento web
Tento web používá k personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace ZDE

 


LÉČITELSTVÍ A PORADNA


 

 

- - -

 

 

- - -

 

 

Navštivte zlínskou ZOO,

 

nebudete litovat. Je otevřena každý den
a patří k nejoblíbenějším zahradám v republice.

Rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropická hala Yucatan, Zátoka rejnoků, průchozí expozice a voliéry, romantický zámek Lešná i krásný park - to je prostředí zcela ojedinělé zoo
i v Evropě.