ONLINE KŘÍŽOVKY .CZ | luštěte a vyhrajte

Dobrý den, dnes je 18. 11. 2017, svátek má , zítra


 


 

Code by PCHweb.cz

 

TOPlist

Jak můžete vyhrát

Pro dva výherce v jednom měsíci máme výhru:

STÍRACÍ LOS.

Pro zařazení do slosování o ceny pošlete alespoň jedno správné řešení kterékoliv zveřejněné soutěžní křížovky nebo osmisměrky. Od září 2014 losujeme v jednom měsíci ze všech správných řešení dva výherce, kterým pošleme stírací los.

Řešení ve tvaru: KÓD KŘÍŽOVKY TEXT (např. KRIZOVKA 29 Pec nám spadla) posílejte do 10 dnů, (v mailu uveďte svou adresu), od uveřejnění soutěžních  křížovek na mailovou adresu: onlinekrizovky@seznam.cz

Odesláním řešení dáváte souhlas k využití vaší emailové adresy k odesílání obchodních sdělení onlinekrizovek. Emailové adresy řešitelů nebudou předány žádné třetí straně. Pokud nechcete dostávat žádné zprávy od onlinekrizovek.cz, oznamte nám tuto skutečnost na výše napsaný email. Nebudete však zařazeni do losování.

 

 

Blahopřejeme výhercům soutěžních křížovek

Říjen 2017: J. Fiala, Pístovice, T. Teplý, Sazovice
Správná znění tajenek: Lazebník se učí na hlupákově bradě. ... a bez mozku.  ... smíchu znamená nesnášet pravdu. ... samo, jsou všichni doktoři zbyteční. Jakub Ficenec ... ženská jen kdyby tolik nekecala ... které chtělo bujet. ... nepomůže, že leží ve zlaté posteli. Filip Pyrochta ... dej se na politiku!  ...  krojované Slovácké hody s právem. Žít a nechat žít. ... poctivého nálezce aby ji zase zahodil. Richard Sitarčík S oběma je totiž špatná domluva.  ... udělat, je naučit se znovu smát.  … odmítla krásu. Luboš Pázler  co už před ním udělal někdo jiný.  ... to musejí jíst.  ... když ne při příchodu, tak při odchodu. Jiří Setínský ... nemůže být nikdy příjemně překvapen. ... umřít je lepší než si život zachránit. ... léčkou lásky. ... navštívit Muzeum Jana Amose Komenského. ... přijíždějí nejpozději.  ... v jeho plodnosti. ... potřebujete dýchání z pusy do pusy. ... už nic nenapadá.  Kde je láska, je také bolest.

Září 2017: S. Boková, Říčany, R. Rabiec,Moravská Ostrava
Správná znění tajenek: ... po předsedovi, který se odstěhoval. Hana Holišová V září ještě slunce dosti září. Mám, ale tahle byla nejčistější. ... víc než ostrý meč. ... zklamat, než ji dlouho předstírat. ... nadmeš, tak hrají. ... jiného, ta paní to chce sníst celé sama. Helena Zeťová ... a dnes z něho máme smeták. ... je ochoten spíše nežít než nenávidět. ... a už syn generála! ... mít vzdělaného syna, vdej se za učitele. Bohuš Záhorský     ... tak Bůh Kubovi. ... zklamáním a špatným počítáním. ... hloupý sám sebe. ... jen ráno, když slepice ještě spí. ... je operace, kterou nikdy nestihnete včas. Antonín Lhoták ... zranění následkem švihnutí ocasu do oka. ... nenávist slepá. Asi tak o půl hodiny. ... idol němý, aby nikdy nemohl zklamat. ... neučí jiné zpívat. ... pomůže ti hodit vinu na někoho jiného. ... Vorla za vejce. Pavel Bartyzal ... a uražená ješitnost bývají povídavé. Manželství je...

Srpen 2017: L. Latoň, Oldřišov, L. Čejglová, Pardubice
Správná znění tajenek: ... při práci srdce. Vít Budínský ... trojicí jsou nyní sex, smutek a stres. ... vždy když nakupuje. ... milosti, nám dejte žít z té vaší. ... koně, ryby a ženy. Aleš Flašar ... ze strnišťat jsou poslové podzimu. ... co se líbí houslím.
Pýcha jímá muchu sedící ve sloním uchu Petr Čáslava ... ženy posiluje. ... myšlenkou, že jiní jsou na tom hůř. ... kdyby jí voda dala. ... ale k večeři pozvou jen někteří. Šimon Hrubec ... úžas a podiv žen. ... tváře, namalované na ženské tváře. ... druzí z cizí. ... rodiči, ale na třetí větvi pod nimi. ... občas a málo tučně. Jan Klobouček Ze smutku se nezrodí žádný čin. ... zapomíná se učit. ... kdesi, může tě taky čapnout za pačesy. ... vezmu jich deset.  odhalit jen duši. vyčarovat nějakou smutnou krásu. Alexandr Hylák ... rozvařit nebo nedovařit rýži. ... ale jaké má vemeno.

Červenec 2017: V. Hutěčka, Lukov, L. Šrůta, Lenešice
Správná znění tajenek: ... je buď odvážné dobrodružství, nebo nic. Oldřich Bakus ... protože štěstí běží za nimi. ... a Prokopa shnije mandel i kopa. ... spánek a smích. ... kalnější, tím jsou lovy valnější. ... staré všechny na jedno kopyto. Stanislav Dietz ... zprvu pomalu, pak stále rychleji. ... a počestnost hříšnic. ... počtu lidí který se na tebe dívá. ... ze smrti kněz. ... braní ženy je mužská fantazie. Každý den je jen jednou za život. Martin Heřman Devatero řemesel, desátá bída. ... nemiluje a nikdo se jim nedvoří. ... mizernej svět! ... že nenávratně míjejí dny jeho života. ... proč se ženy nemají rády. Miroslav Forman Kdo se udržuje v pohodě, nemá proč umírat. ... toho zbaví rozumu.  aby se letadlo nevrátilo na zem ... na zdraví jeho dětí. Jaroslav Borák ... popud srdce, nýbrž paradox života. ... že nedokáže vyplouti. Nejčilejším zlem na světě je pomluva. ... velkodušnost ctností mužů. ... bez přítele je jako krmení lva a vlka

Červen 2017: L. Habr, Roudnice nad Labem, E. Šimková, Manětín 
Správná znění tajenek: .... věnovat tolik času, kolik potřebuješ. Antonín Fantiš Svatý Jan Křtitel, dešťů je ctitel. ... zkroť apetit. ...ale pořád bolí. ... bude tam jenom učitelka a ty. Robert Horyna     ... přátelé, nechte se poslat do vězení. ... věří ve své uzdravení. ...když začne pršet. To je tím, že tě dnes do školy vezu já. Tomáš Galásek ... že spolkne sekyru, podrž mu topůrko. Nejlepší věci v životě si nevynutíte. ... blbé hádanky. ... kvalifikací do všeho mluví nejvíc. Jakub Klepiš ... je jen okamžik. ... pocítit, ale teprve později ocenit. ... bez soli, šestým se udávil, sokolík. Radek Gulajev ... stále víc o stále menším počtu věcí. ... který boří dům. ... bylo jeho děvče tím nejvzácnějším. ... nebývá bohu blíž Petr Hejníček ... v čase a prostoru určují běh světa. ... časem stanete. ... vyšle na cestu, pokora nám ukáže cíl. ... než kovadlinou.

Květen 2017: L. Bono, Ostrava, J. Schusterová, Halže
Správná znění tajenek: ... až za tepla v máji. ... povrchní nesoudí podle zevnějšku. ... ten který chrápe. ... nevyzpytatelné. ... muži nevěrná, je zpívající ryba. Lukáš Sáblík ... nákladům na svatbu. Láska vítězí, ať strach je sebevětší. ... jsme přemýšleli. Patrik Moskal ... neexistuje nic, co by se mu rovnalo. ... hned nekousne. Jednou jsi tam ředitelem, tak musíš. ... kterého miluje. ... že ne to, co z nás. ... zamotané žárovičky na vánoční stromeček. Vladimír Sobotka ... kterou vracíme. ... a děsí manžela. ... řeknu tvé matce, že máš velký talent. Jiří Macelis ... knihy mám také ráda. ... na nepravděpodobných místech. ... vyletí oknem. ... ryba bez bicyklu. ... protože blbci jsou úžasně vynalézaví. Otakar Vindyš ... dnes moudřejší. Cokoliv, co není láska, to je smrt. ... i při umírání.

Duben 2017: K. Bartoň, Sloup,  J. Zdvihal, Benešov
Správná znění tajenek: ... to, co dokáže tajfun za dvě minuty. Tomáš Zelenka ... nevědí, co to dělá, když to dělají.  ... druhý rok už musí začít vařit. Náš děda říká, že důchodci. Když jsi v Římě, chovej se jako Říman. ... Meč na mrtvém nezkoušej. ... bouře, bude dlouho za kamny dobře. ...  pod vrchem Háj. ... dobrý o nás hlas, než ze zlata pás. ... poslechni, sousedka pod námi ještě nadává. Luděk Pernica ... naděluje za málo, nepoděkuje ani za mnoho. Po bouřce se živly zase spoutají. ... a následně rozmnožit. ... mně to nevyčítej, já dělám co můžu. ... beznohý utíkal. ... problém, až je jako problém přestaneš vidět. Michal Petrouš ... znamená to, že to už dělá někdo jiný. Když zná kupu nových klepů a ztratí hlas. ... to člověka obohacuje. ... vejce míti, musí si kdákání nechat líbit.  Karel Hartmann ... koření, když není vaření. ... nabourala ještě dřív, než vyjela z garáže. ... kam neproleze hlavička. ...bez chyb je nebezpečný pozorovatel.  ... my to nevidíme, protože je tma. ... kdo chuť má, v tom těžkosti nepozná.

Březen 2017: B. Samšuková, Rakovník, M. Šuplatová, Marefy
Správná znění tajenek: Tomáš Čachotský  ... abychom toho nemohli mít až nad hlavu. ... žije, ten večne zostane mladý. ... mokrý a deštivý úrodě se protiví. ... když objeví lež. Necháš, to je až na pohřeb! To je předválečný slon! Michael Kubíček ... cestu k míru zapomenutí utrpěných křivd.  …něco zaklepat na dřevo.  ... potřebuješ sedm dalších. Slyšela jsem, že tento les je hodně hluboký. ... tomu není žádný vítr příznivý. ... vybojovat rokováním nebo modlitbami ... usne dřív ten, který chrápe. ... do mýho bunkru na stromě. ... průšvih, už dopředu ví, na koho to svalí.  Přemysl Sedlák ... taky a kromě toho nejí, když já vařím! Co se nehledá, to se vždycky najde.  Zachovávej řád a řád zachová tebe. ... jsou mnohem trpčí těch, které proléváme. Tenký šíp zabije i slona. ... je ztraceno kvůli neschopnosti požádat. ... pochopili, že jde o pracovní úkol.  Hněv je špatný rádce. ... sedm žen, ale to už je, bohužel, pozdě. ... dal břímě, dá i bedra.  ... poskytovat štěstí, jež si žádá pro sebe. Karel Vohralík ... vlastní ženy, to přenechávají jiným.

Únor 2017: O. Břoušková, Znojmo, J. Pišná, J. Hradec
Správná znění tajenek: ... psi považují pudly za podivnou sektu. ... mrtvá kachna a létá! Protože neví, kterou sedmičkou mají začít!  ... velkou kritickou odezvu.  Daniel Rákos ... i druhým povídat o chybách tvých.  A to jsme jeli lanovkou. ...zataženo, neúrodu z toho dozná seno. ... nejchytřejší ze všech. Martin Streit ... štěkající pes rozštěká celou ulici. ... vodník, hejkal nebo prémie. Aby nevzbudila prášky na spaní.  ... spisovatelé nejvíce lžeme. Protože nejsem Ivanka! ... ctihodnějšího než matka v kruhu dětí. Jan Piskáček ... mého psa, bil by i mě, kdyby směl. ... je učinit někdo za vás. ... sny, ten nás zabíjí. ... já moc přemýšlím, tak hodně kouřím! ... že mám zahnout. ... ženy pokračuje její poslední panenka. ... se mu vyhnout, nes jej jako muž. Roman Šimíček ... se nechat operovat, anebo umřít sám.  ... i bez ministrů.  ... mluví, nepřemůže jednoho, který jedná.

Leden 2017: L. Švadlenková, Rynholec, D. Machač, Všechovice
Správná znění tajenek: Josef Hrabal ... ale podle překážek, které překonáš.  ... zase šílenstvím. Hojný sníh v lednu, málo vody v dubnu. ... chválí svůj ocas. ... mít dobré alibi. Nevzdělaní lidé čtou rádi sbírky citátů. ... a neexistuje. ... kostel svatého Mikuláše na Malé Straně. ... vaše vzdělání. Matěj Helešic ... uvidíš někde jinde za poloviční cenu. ... vždy času dost. Talent je odvaha začínat stále znovu. ... mluví celá ulice. Václav Bouška ... nepotřebuje, má totiž vlastní klíče. ... lyžování nasucho.  co není jednoduché, je nepoužitelné. Vystačí s katem. ... ale i s kožichem. ... pochází, nýbrž tam, kde si přeje zemřít. ... nikdy nepoužil. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. ... život v zárodku. ... na jakou otázku. ... je lež, díky níž poznáváme pravdu. ... ze života peklo. Hlava šedivá, a rozum v háji. Alfréd Barsch ... drželi hubu a dělali, že se vám to líbí.

Prosinec 2016: P. Bilík, Příbor, P. Benda, Plzeň
Správná znění tajenek: Na suchý prosinec následuje suché jaro. Rudolfinum …pravděpodobně nepoužije vodu, ale papír. …na nic jiného čas. ... na zkušenosti. Když chceš spát sladce, večeř krátce.  ... dělat gorilu. … lásky, ale za rádce ho láska neuznává. ...  se nemohou najít. ... já jsem sirotek. ... také klášter augustiniánů kanovníků. ...  náboženství.  ... k mocným tempům, třebaže ještě nevidí břeh. ... Laterna magika.  …vyvolávat smích. ... si nemusel všimnout, že je mezi vámi rozdíl.  ... drahé pohřby.  ... kdybychom neměli sílu je uskutečnit. Stanislav Tůma .. vědom přestupku. ... je květ poezie na stromě všedního života. ... měli co poradit.  Nemyslím, že ten kabel je pod proudem. ... krásné Vánoce. ... úrodu poruší. ... cizím, věřte jen svým a cizím skutkům. ... také s vlky štván. Tomáš Rousek ... zemřel, již je mimo svou učební dobu. ... toho, co nevíme. ... nelze nám dobrého vína se nadíti.

Listopad 2016: K. Geregová, M. Boleslav, K. Svobodová, Nymburk
Správná znění tajenek:...  loď bez kotvy. ... jsem už slíbil zásnuby Marušce. Václav Smoček ... usnadňuje erotické úspěchy. ... lze jimi bloudit. ... oběma rukama.  ... a ti Francouzi ještě tu naftu nenašli.  Kříž u potoka ... podprsenky nadměrných velikostí. ... útokům osudu. na rány života.  není k zoufalství pražádný důvod. Princ Bajaja  ... odtaje, polím a studnám prospěje.  ... matka studia. ... když si hraje. ... já jsem tu moji zezadu ještě neviděl. Patrik Schick  příroda, nenávist vynašel člověk. ... dlužím omluvu. ... samolibosti.  ... Ženský výrobní spolek český. Henrik Ibsen ... z lásky je pro ženu největší rozkoší. ... vláda začíná. ... než psát operu! ... a přece mu křídla nenarostou. Václav Sršeň ... na hněv je klid. Dluh nosí lež na zádech.

Říjen 2016: P. Petřík, Třtice, Y. Divácká, Zlín
Správná znění tajenek: ... anonymní dopis, posílám vám další. Předplatné.     ... již studený, ale nikdy hladový. Tereza Králová ... neházej kamenem. ... nezáleží, jsem tady samozřejmě autem. ... a rozvážnost. ... na to nemá dost vysokou hodnost.  Petr Luštinec ... plavací čepici! ... se mnou aby mi pomohla některý vybrat. ... než tisíc slov. ... je jako mezi aktem a pietním aktem. Modlitba je čin. David Pojkar ... už vím, proč tě pořád často bolí hlava. písma výklad. ... kterou mají pouze lékaři a nemravové. Ale budeš muset! ... mládí a zdraví. ... úředník nahospodaří sobě i pánovi. Luboš Pázler ... kdežto síla mužství součástí vesmíru. Jo, mám, snídani! Humor je vážná věc . ... viděl na zadek, také by se smál. ... hlaveň a pažba. ... není k zoufalství pražádný důvod. Dolní Bezděkov  ... bídou chudých. Ne, u telefonu je majitel rybníka.

Září 2016: N. Nováková, Strakonice, M. Rumíšek, Louka
Správná znění tajenek: Petr Tatíček  ... ale jen jednu mírku bobů do žlabu. ...  a to zlaté dno. ... se základem života celého světa. Nepoví, co neví. ...  vidí i za roh. ... soustava se skládá z pusy, nosu a srdce. ... kdo nosí kravatu. ... kdy potřebuje něco zaklepat na dřevo. ... se chrání sama. Tomáš Indruch ...  které člověku říkají, co už sám ví. ... své znalosti.  Po svatém Matouši čepici na uši. ... dobré skutky. Richard Polák Schopný úředník nahospodaří sobě i pánovi. ...  jsme filozofové. Ucho  máme střední, vnější a vřetenní. ...  jenom dávají. Pavel Štercl ... nebyla žena mého nejlepšího kamaráda. ...  slova a falše. ... je nejjistější investovat do korupce. Tomáš Klinka ... zakryl velký. ... klobouku není měřítkem tvého rozumu. ... branami léta. ... začít se zajímat o to, jak dopadneš. Žaneta Peřinová

Srpen 2016: T. Haviar, Frenštát pod Radhoštěm, B. Barák, Praha
Správná znění tajenek: ... otočí, chromý beran se ocitá v čele. Lukáš Krpálek ... v církev poněvadž není církev Bohem.  Vrhám stíny. ... štěstí nikdy. ... však znamená stávat se hlupákem.   ... ženu a dvě děti!     ... kdo u druhého nachází své vlastní chyby. ... toť sladké zlo. ... o tom, co nevíte. ... si začneš věřit, budeš vědět jak žít.  Robert Býček ... oblohy, nekoukej vzhůru, nýbrž pod nohy. ... stojí si dobře. ... je tomu naopak.  ... významný lékař profesor Josef Thomayer.  Dina Štěrbová ... toť tajemství a úspěch celého života.  ... jsou břemena.  ... spánek přebývá.  Než se dáš do omáčky, pomysli na žízeň. Tomáš Mrázek ... je láska neúprosná jako hrob žárlivost. ... potom odešel. ... uslyším zvuk. Čestný člověk má rovný hřbet i řeč. ... pro manželku.  něco udělat, čas se vždycky najde. na světě mír. Josef Nežerka ... mluvíš, rozhlížej se kolem, v noci mlč.

Červenec 2016: D. Pešáková, Frýdlant, J. Ballonová, Šumperk
Správná znění tajenek: sebe sama a ostatní tě budou milovat. ... naši vděčnost. ... sex a prchlivost. ...  kdyby svět znal všechny pohnutky k nim. Jiří Janošek ... nějaká blbost, já nikoho neposílal. ... zvonit telefon.     ... hotelový účet. ... nemůže, nikdy neudělá všechno, co může. ... se rozvedeme. ... a spisovatel Josef Svatopluk Machar. ... za vinu jiným. ... tě nebude vidět. Člověk je člověku nejlepším lékem. Radovan Fořt ... jsem však předložil průkaz vlastní. ... několik příčin. ... zítra miluje. ... přírodní rezervace Ševcova hora. ... že se lidé diví. ... aby se nenakazila nedotčená část. Ivan Foustka   Já mám sex ráda. ... jsou sekera na rozpojení dobrých přátel. Josef Kohout Lidé jasněji vidí do cizích záležitostí. ... vždycky krátký. ... pozbude síly. ... poprsí od chvíle, co vešla do prodejny.     Vladimír Čech

Červen 2016: T. Bednaříková, Ostrava, K. Kovářová, Dobruška
Správná znění tajenek: Karel Jarůšek  že jedeš na mrtvém koni, sesedni.  ... kde vzít chleba. ... ale duše ztrácí své síly nečinností. Odvaha platí. Daniel Polman Mluví oba, poslouchají sousedé. ... je naším snem. ... aniž by vyprodukovala deset nových. Jiří Nesveda Risk je zisk. ... vystavěna v Aši rozhledna na vrchu Háj.  ... šetři tím víc. ... ti panáčku, ale já hrozně spěchám.  Lží se nevylžeš. Dominik Volek ... to, co je dobré a spravedlivé. My jsme sirotci. ... bývá, urodí se hojnost dobrého vína. Nepoví, co neví.  zachrání svět.  patří mezi takzvané mluvící znaky. ... z malého roste.  Spravedlnost a dobro je zákon nad zákony ... ženy jsou krásné. Marcel Pipek ... povinnosti, jak velký je jeho duch. ... chvíle, ten nežije. ... a Mistři pěvci norimberští. ... bojme se sebe!

Květen 2016:  V. Fučík, Třísov, V. Kučerňák, Dražovice
Správná znění tajenek: Jiří s košem, Mikuláš s vozem. Martin Heřman Od včely med, od hada jed. ... co je nového! ... věc nemožnou ... na polikliniku, kde stráví celý den. Tomáš Rezek ... je jako baterka, která se nabíjí. ... už umí číst každý. ... město Kunžak. ... mimo jiné Lipenská přehrada. ... tím více žádá. Pečuj o zdraví, dokud jsi zdravý. ... než plný měšec. ... Přemyslovci.  a jediná vůle ti zbyla, pomohl bych ti. Roman Sokol Já jsem masér! Ani jedny, vždyť víš, že mám nejradši tebe.  ... slibu je déšť. Jan Hus jel na schůzi do Kostnice. ... proto miluje tmu. Filip Klapka ... Liechtenštejnská rozhledna na Cvilíně. ... statečně hájit. ... patří i značka Dej přednost v hnízdě. ... pro žertování. Dalibor Slezák ... stvořil vrány a čert politické strany. ... les a les tygra. Člověk by měl číst jen to, co obdivuje.

Duben 2016:  P. Holakovská, Vlkoš, Stoilova V.,  Sušice
Správná znění tajenek: Zbabělec a opilec vidí dvakrát. Petr Dočekal ... toho život nestojí za to, aby byl žit. ... peníze v domě.  že si stačí sami. ... by to bylo za duben, aby nevyvedl aprílem. Tomáš Bernady Moment, pane, zeptám se v kuchyni. ... hloupým vadne. ...  volný jak pták. Prázdný pytel zpříma stát nedokáže. ... zda je dobrý. Mně to nevadí já su Moravák. ... dát za to korunu!  Zoubek Právě chyby dávají někdy obrazu život.  ... malichernosti. Jen hlupák polévá slona lžičkou. ... a kohout mlčí. Jiří Dudáček ... přítomnost skrze sympatie k minulosti. ... vám je, moje také. ... co chcete, já to stejně krmit nebudu. ...  vás tam pověsí. Ladislav Čulík  ... roste, jak přibývá samotných peněz. ... ji má, nebo nemá.  se slzami seje, s úsměvem žne. Tomáš Cihlář ... vždy něco uvízne.

Březen 2016:  M. Kráčmar, Blížkovice, B. Smělá, Vendolí
Správná znění tajenek: ... pořád mne nutí, abych mu byla věrná. ... dva sladké jedy. ... čelního skla. ...  jestli Homér žil, ale ví se, že byl slepý. Robert Hájek ... zlého však poznáš za jediný den.  ... spánek přebývá. Tak jdi a žij.  ... mrazy vodí, když nevodí, sněhem škodí. ... ale nadarmo. ... vůle a zbytečně se nazývá přítelem. ... a nespokojení. Jan Libíček pokud nemáte jako cíl dostat míček do jamky. Tomáš Kořének Povaha člověka je jeho osudem. ... jej ztratíme. ... moudře mluvit. ... jména dlouhý je široký a bystrozraký. ... hrob žárlivost. ... kdy je žena šťastná a muž ženatý. ... se sami najíme. ... představuje. ... dcer je jako sklep plný zkyslého piva. Karel Kalista věrný jako pes, nemusí na ni proto štěkat. Pepř, kmín, bobek. ... ji bere vážně.  ... nemůže přistoupit na žádné manželství.  ... na silnicích. ... co říkám, píše jen to, co potřebuje.

Únor 2016: A. Roušavá, Rychnov nad Kněžnou, M. Novotná, Choteč   
Správná znění tajenek: Od stojaté vody očekávej jed. ... kdo ji vydává. ... dána řeč, aby zakryl své myšlenky. ... je čest a sláva. Jan Faltýnek Únor dláždí cesty k jaru. ... jako by nebyla. ... za principy, než podle nich žít. ...  je mnoho peněz. ... před dvěma týdny skrz jakou skleničku se na něj díváte. Tomáš Juřička ... člověka, podívej se na jeho práci. ... lodní šroub.  čo hodina, to iná. ... štěkajícího psa, do cíle nedojdeš. ... se tedy směji. ... dotknout, ale přijde osel a sežere ji. Tomáš Břečka ... máme ty mobily. , tak mi pohlídejte víno. Milan Hejduk ale má jednoho nepřítele, a tím je život. ... s tvým životem. ... důvěry lidu. Kdo chce spáti sladce, ať večeří krátce. Jiří Voskovec ... když je ženatý. ... by politoval manžela než námořníka.

Leden 2016: V. Havlíček, Hlučín, L. Kňourková, Jaroměř
Správná znění tajenek: ... pevné zdraví. ...je nejhorší věcí po tchýni manželka. ... i smrt milá. Císařský řez je zákusek pro císaře. Petr Luštinec Prosím, k jídlu. ...  stromu se nikdy kmen nenarovná.  přísliby ovoce. ...  je obdivovali, nesmíme jim rozumět Miloš Belák  ... traktoru nutností. Hasič, dcera si bere doktora. ... drtí sám sebe.  nestojí za to, aby se jeho slovům věřilo. Knotek ve zlaté zbroji.  že moje žena je v tom a já ji nikde nenašel. ... svou povinnost. ... její první myšlenkou jsou nové šaty. ... mezi válkami. Josef Straka Bavlna se vyrábí z borce morušového. Černík Po každé temnotě přijde světlo. ... je sebevětší.  ... střelné prachy. ... společného, ne co nás od nich dělí. Petr Tatíček .. žádný sedlák se spokojeně netváří. ... ke svému otci. Co vítr přinesl, snadno odvane.

Prosinec 2015: E. Horváthová, Ketkovice, V. Kodešová, Unhošť
Správná znění tajenek: Dané slovo platí víc než slonovina. ... jen mrtví herci. ... vždy hrdinové, které nikdo nezná. Jiří Barcal ... žádný kompas. ... v zimě do sněhu, bude mokré léto. ... tryská věčně. ...  myslet si co chceš, a říkat, co si myslíš. ... Langrova vila. před směšností. Ten kdo cestuje daleko, hodně pozná. Marek Hrbas Pivo Krakonoš, jen za desetikačku. ... a žebrák mošny. ... své dobré srdce. ... nebezpečná, ale nevinnost nikdy. Jiří Hunkes ... kůň považuje svůj náklad za nejtěžší.  a má i chloupky. ...  je sud prázdný. Novinář je spisovatel současnosti. ... sekyru po ruce. ... zvířata, která už vůbec neexistují. .... veselé Vánoce. .... nemilujeme. ... nesmíme se nikdy dívat, jak se dělají. Jakub Brabec Není žádná královská cesta k učení. ... lidé zpívat. Neštěstí má nespočetné množství forem. ... z rodu Keltů.

Listopad 2015: E. Holásek, Vrchlabí, V. Stifter, Č. Budějovice
Správná znění tajenek: Přijde čas, kdy už vás bolet nebude. Jakub Houfek ... na svatého Bohumíra, takové i březen mívá. ... jej přes rampu.  ... nejlepší mistr. ... města, pro druhý úsměv celé říše. ... první na ráně. ... které má dvě cifry, je dvojcifernice. včas přestat. ... se jí nedvoří. ... tvým přítelem, nikdy jsem jím ani nebyl. David Krejčí ... zpřerážet, než si pošramotit pověst.  je ještě panna. ... spolu s námi. ...  z poznání, velké z pochopení. ... nohama na zem.... a ústí do něj mléčné žlázy. Roman Prošek ... smrt je horší. ... spáti sladce, ať večeří krátce. ... byl císařem. ... s rostoucím voláním po míru. Zdeněk Vojta ... sýr za peníze. ... nikdy mezi nimi nesmí být ta tvoje. ... nemohu unést. ... po literatuře. ... jsme všichni zapsáni v jednom verši. ... plný zkoušek.

Říjen 2015: M. Pelantová, Děčín, B. Valentová, Čerčany
Správná znění tajenek: ... zabírá lidem příliš mnoho času. Petr Franěk Kde se hnojí, tam se rodí. ... na to odpoví. ... s právem sápat. ... se nejhůř překonává vlastní práh. ... vzdálený bratr. ... zajišťuje rovnováhu a opilost. ... sám zvládá svoje. Horní Lideč ... názory od toho, aby se měnily. ... být ta tvoje. ... napoví něco o tom, co se stane. ... že jsi nemlčel. ... je hra chladná. ... tak dobře pochován jako vyhaslá vášeň. ... za jediný den. Kamil Kreps ... do džbánu víc, než kolik se do něho vejde. Před kostelem. ... je ostrov, který ještě není hotový. ... že ji používala. ... radosti mládí. ... národa nezachraňují, ale ohrožují. ... že není dobrá. ... zlatem a vyzbrojená žihadlem. Otto Bohata  ... své předsudky. ... slavní a jiní si toho zasluhují. ... poziční válkou. ... jak vydržet opravdu teplé počasí.

Září 2015:Z. Kramoliš, Hodslavice, P. Polášek, Lovosice
Správná znění tajenek:Cyril Drozda Čertu sloužil, čert ho vzal. ... bez potěšení. Psohlavce napsal Vlastimil Harapes. ...  jak sami chtějí. ... dělá to nerad. ... tvor, který nenávidí své bližní. ...  nad Evropou. ... pravdu má ten, kdo má lepší živobytí. Daniel Landa ... metlička k dobrému vede Jeníčka. ... je být lidský. ... mizí jako stín.  člověk ve vesmíru byl Vladimír Putin. ... hýbá světem. ... září, s takovou říjen přijde tváří. ... aby se měnily. Rudolf Krátký  ... a žena nevidí, jsou oba spokojeni. ... je podlehnout. ...  občas napíšu, protože zapomenu. ... o čem povídat. ... lidem v kašli. ...  jsou známkou vítězství nad osudem. Cesty domů ... cenné před třiceti lety a bezcenné. ... zbytek života. ... z mé vlastní nedostatečnosti. … a narkomané. ... má koneckonců své extáze jako láska.

Srpen 2015: J. Hrabětová,, Velká Dobrá, T, Křenčil, Kladno
Správná znění tajenek: ... dokud se s tebou neprolomí led. ... poučovat druhé. znamená, že je někdo úplně bezmocný. ... se odtud vrátím. ... obtížnější než nepřátelství cizích. U pokladny stál ... kromě rozumu. ... vinaři dobrý vinný podzimek ... cesta k smrti. ... bylo srdce, ráno pospíchají nohy.  Má dvě strany.   Kuky se vrací …druhému, co si o sobě už dávno myslí. .. záchvat smíchu. ... a někteří ho ztrácejí celý život. Luboš Barták ... ji bere vážně. ... pochází z Čínska, ne z Japonska. ... jeden pomocník.   podle toho, že na sebe nemluví. ... je mým učitelem. ... hodinu zpěvu. ... politickou moudrostí je nečinnost. Martin Abraham a vymlouval se, že se posere. ... vlastní nevěru. ... milujeme, ve stáří jim rozumíme.  ... příliš velké změny. ... ztroskotá jak v sobě, tak v dětech.  mi říct, o čem. ... přátele rodí a pravda nenávist plodí.

Červenec 2015:
V. Musilová, Žďár nad Sázavou, H. Železná, Praha
Správná znění tajenek: Libor Bilas ... bývají většinou jen těhotné.     ... koná svůj čin. Svatá Markéta přivolává bouřky. ... jež země rodí. Petr Firický  pokušení s maximem příležitost. stále myslíme. ... zestárnout, abychom to poznali. ... chodit nemusí. ... kámen prorazí. ... slepý na dvě ze svých obou očí. ... ani manželství. ... může žít dva dny z pěkné poklony. Milan Halaška ... jak křehký led. ... báje, s nimiž se lidstvo shodlo. Práce volí jeho. ... malí pykat za hloupost velkých. ukradené věci.  ... být přáteli těch, kdo nemají přátele. ... se prodá sama. spadne na žulu.  ... herci mezi sebou dorozumívají zpěvem. Richard Culek ... k jeho dalšímu sebezdokonalování.     ... všeho hříchu.  opustila, není už táž, která u nás byla. vhodné jméno. ... za nicotnost. … tiše, protože mrtví mají rádi klid.

Červen 2015:
D. Bartoň, Opava, K. Linhart, Havířov-Město
Správná znění tajenek:... co můžeme dávat, aniž bychom to měli. Radek Dlouhý na tu se bude celý měsíc tancovat. ... jejich štěstí. ... celá existence. život začíná na rubu zoufalství.  Ivan Foustka ... soukenictví, plátenictví a barvířství. ... ani nemrknou. ... nepředvídaný. ... že stárneme, ale v tom že zůstáváme mladí. Zdeněk Kubica ... z překvapených rostlin v močálech. ... klec podpírá. ... je nešťasten. Starý člověk chutná po mladém. ... byl hamburger. je v tom houfu nemůžeme všechny rozeznat. monitoruju. ... knížete Václava připravil Metoděj. Tomáš Netík ... křupe očima. ... s výskytem bělokarpatských orchidejí. ... upřílišněně. ... je to proto že mluví pořád jenom o sobě. Lukov ... byl učitelem Národního divadla. ... svých vědomostí. ... nebo tvora. ... milovat ji celou tu dobu bez přestání.

Květen 2015: K. Lázničková, Velké Meziříčí, M. Hnyk, Hostinné
Správná znění tajenek: ... pak zemřít. ... voda z luk, poteče ze stájí mléko. ... je obnova lásky. ... leží v trojúhelníku vždy vpravo. Martin Prusek ... že jsme žili. ... neboť směšné leží vždy na povrchu.  činí dvě osoby. ... neprovedli žádný hanebný kousek. ... změnit postel. ... severní, jižní, západní a východní. Za humny je drak  ... musíme pomoci. ... je mi dána tvým prostřednictvím. Pavel Zubíček ... a láska je přesto stejně na světě. ... největší cenu.
150518    ... také v tobě.  ... na světě je ten, kdo je nejvíc sám. Paleta lásky Stará větev praská, když se má ohnout. ... plody za květy. a geniality.  je rovná rovnoběžka. ... v nenávisti. ... jsou právě nejodlišnější mužové. ... bez slunéčka. Eduard Uvíra ... do díla, které nestárne s námi. ... je slavnější. Čáry máme rovné a polorovné.

Duben 2015:
H. Švecová, Bechyně, M. Haramiová, Šumperk
Správná znění tajenek: ... jejich přání. ... o jaru, vlaštovky jaro a teplé dny. ... má delší trvání. přeložit, nemyslela jsem přehnout. Michal Nohejl ... já hledám naftu. ... srazí tě zklamání zas dolů do údolí. Kdo maže, ten jede. Žádná žena se nepokládá za ošklivou. nějaká zelená. Broněk Černý Vejde se tam vždy jen jeden problém. ... jsou vždy lepší. ... nakonec to žádný extra čtení nebylo. ... po bohatství. Milan Pitkin ... o radu, nikdy nepostaví ani ohradu. Chudák krokodýl. Nehledej si dům, ale sousedy. Zámek Strážnice ... sobě nejbližší. Svini vleze štěstí samo do rypáku.     Vítr vane, kam chce. ... vždycky přehání, vždycky zveličuje. ... jako zalhat. ... zběsile pádí. ... neměl být při tom, když vznikají. ... já mám svetr! Milenka vždycky krásnější. ... takové, jak to je. ... přesvědčoval. jak se máme dobře.

Březen 2015: M. Pátková, Žďár nad Sázavou, M. Zvědělíková, Brno
Správná znění tajenek: ... jejich přání. ... o jaru, vlaštovky jaro a teplé dny. ... má delší trvání. ... přeložit, nemyslela jsem přehnout. Michal Nohejl     ... já hledám naftu. ... srazí tě zklamání zas dolů do údolí. maže, ten jede. Žádná žena se nepokládá za ošklivou. ... nějaká zelená. Broněk Černý Vejde se tam vždy jen jeden problém. ... jsou vždy lepší. ... nakonec to žádný extra čtení nebylo. ... po bohatství. Milan Pitkin  o radu, nikdy nepostaví ani ohradu. Chudák krokodýl Nehledej si dům, ale sousedy. Zámek Strážnice ... sobě nejbližší. Svini vleze štěstí samo do rypáku. Vítr vane, kam chce. vždycky přehání, vždycky zveličuje. ... jako zalhat. ... zběsile pádí. neměl být při tom, když vznikají. ... já mám svetr! Milenka vždycky krásnější. ... takové, jak to je. ... přesvědčoval. jak se máme dobře.

Únor 2015: L. Tomíček, Hradec Králové, V, Kupsa, Ústrašice
Správná znění tajenek: ... Valentýna zamrzne i kolo mlýna. Tomáš Bureš Lysá hora připomíná učitelovu pleš. ... tím jak smrdí. ... kamenný most.  tedy myslím. myslím tedy jsem. Jaroslav Borák ... protože na nich máme štěnice. Milan Chladil ... říkají k noze! ... škodit dopřává zrádci důvěra. ... než jednu ženu. ... Pánbůh dopustí i motyka spustí. Radim Hruška ... noc, stezkou smrti jednou půjdem. Antonín Fantiš ... co je hlásají. Repete je, když se Pete opakuje. ... drž a pilně služ! ... na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm. ...v minulosti.  Jedině peníze vládnou všemu. ... a zeť je stěna. ... je to nadlouho. V Komorách bydlí komorníci. ... píseň zpívat…. je účast na moci. Poznání nadýmá,láska však vzdělává.

Leden 2015: M. Matěj, Kopřivnice, Hodovalová V. Čelákovice
Správná znění tajenek:... vše nejlepší. Na Nový rok, do zimy skok. ... jejich kvantita.  je odpustit. Zmýlená neplatí.  v nesouhlase.  Vše, co se rodí, umírá. Zlatá svatba Může být prostě přírodou. rychleji ke dnu. ... rány nepocítil. ... v neštěstí zachovat klidnou mysl. ... utekla za hory. ... přátelům pláčem, nýbrž starostí o ně. ... prokaž mi úctu. Pastýřka ... starost mívá, o tom se mu snívá. ... po spaní toužíš. Kdo nemá osla, nemusí se starat o seno. ... až po obědě. Kamenný kvítek ... krásně nezpíval neseděl by v kleci. ... je vždy čisté. Mravouka je cosi co se stále vyvíjí ... z údělu svého. Strážce duší Pro člověka není nic jistého. ... vlez do něho. ... ráno, abychom mohli nic nedělat. ... muž žije do sta. ... se tváří, když mají plné kalhoty.

Prosinec: L. Holubová,Boskovice, P. Šústal, Zlín
Správná znění tajenek: Omyl je bez viny. ... ti aspoň zašila knoflíkovou dírku. ... jim společné. Svatý Mikuláš pospíchá na salaš. Radim Bičánek ... ale nutností. ... aby ji pak do konce života šatil. ... špatné paměti.
... si myslel, že nám bude vařit tatínek. Černokněžník ... slabou paměť. ... aby se klonil na tu či onu stranu. ... dělej solidně! Šíleně smutná princezna ... rodí se jedovatí. ... přestat mít rád. ... nevyspíláš štěstí, zapoj pěsti. Vojtěch Mozík ... hranicí věcí. ... a to už jsem snědla tři balení! ... veřejný prospěch. ... nenapadne, že má kostelník hlad. ... tohoto světa. Hezké Vánoce! ... je přání něco dávat, nikoli dostávat. ... nýbrž láskou. ... výmyslem a vyjde ti pomluva. Hodina pravdy ... pak bodni kohokoli v okolí. ... najdeš i ztratíš.
Vsadím se, že mi to dělá naschvál.

Listopad: K. Hvězdová, Lično, R. Šustr. Postřižín
Správná znění tajenek: ... kuchyní a potom zahnula doprava. Ruská ruleta ... sněhová peřina, dlouhé trvání nemívá. ... rady odborníků. ... sněhu na střeše. ... postel, i kdyby byla ze zlata. Luděk Nekuda ... je zdrojem všeho dobra bohům i lidem. ... špína za nehty.
... spravedlnost. ... neříkejte, že nemáte mouku cukra! Jan Hraběta ... útěcha, spokojenost, bohatství a moc. naše myšlenky. ... spát na seník. ... svaté je, co s láskou uděláte. ... učitelovu pleš. Facku a zaracha. ... když jde rychleji, sám dožene bídu. ... jádro života. ... též je božstvo. ... ho jen opatrnějším a mazanějším. Luděk Kopřiva ... poslední chromý beran se ocitá v čele. ... s peněženkou. ... raději propadnu. Chameleon mění barvu prostředí. ... hned půlku zla. ... měřítkem moudrosti výsledek. ... tedy existuji. ... abychom marnili čas jiných, ne svůj.

Říjen: J Bednář, Aš, M. Kalvová, Turnov
Správná znění tajenek: Rostliny se množí řízky a karbanátky. ... sobě dostačí. ... ovoce a bukvic oznamuje zimy víc. ... být zase jen nic. Drahé tety a já těší, mizera přetěžko snáší rádce. ... jsou dobytek. a v oproštění od všech povinností. ... je útěchou všem. Martin Lojek     ... náš Alík, dá maminka tatínkovi. ... Marie Glázrové. ... trnový zbytek. se zcela vrací do minulosti. ... jak žít dlouho. Dovednosti se učíme chybováním. Michal Pahulák ... přednášky jsou přednášky o světě. ... života je odklad. ... a konej dobro! ... neutečeš, ale můžeš ji překonat. Čertův švagr ... sousedův dobytek též vemena větší má. ... kráčej v čele. ... ministr na marách. ... nemá být mírnější než zákon. Všechno nebo nic ... kousnutím zmije zabije velkého býka. ... co jí předchází. ... občan nevládnou. ... vlčí, nauč se mluvit vlčí řečí.

Září: D. Seková, Neslovice, J. Hlubuček, Dobšice
Správná znění tajenek: ... tomu, kdo ji dal. ... času dost, po svatém Václavu pozdě. ... jídlo stejně. ... železná huť.  jim z vemena nestříkalo mléko. ... mají své výhody. ... jinak mluvit a jinak smýšlet. Tajemství krve ... vchází láska. ... bude mít ten, kdo nejméně požaduje. ... ale vydržet to. Nežere, protože je vycpanej.  jen to, co neví. ... odejmout majetek, nikoli odvahu. Smrt za oponou  vše jedné lodi. ... na to, čeho se naléhavě dožadujeme. ... budou i lupiči. ... násilí násilím. Veš na kopci větší než kráva v údolí. Náhrdelník Když přijde a řekne, že to udělala. ... nevoní ničím. ... ze smrti kněz. V lidském životě není nic jistého. ... se člověk rodí, řečníkem se stává. Josef Hrabal ... nikoli lidí.  se rodí proto, aby chytala myši.

Srpen - pátý týden: D. Doleželová, Podivín
Srpen - čtvrtý týden: M. Kubiš,Bánov
Srpen
- třetí týden: B. Hermannová, Štíty
Srpen
- druhý týden: L. Burdová, Krnov
Srpen
- první týden: E. Petránová, Dolní Poříčí
Správná znění tajenek: … výsledek poučí. ... už jej ukracuje. ... buďme potichu, oni zase odejdou. ... přirozenost prahne po novotách. Soukromé pasti ... rozhodně nemůžeme chybovat. ... nezná oddechu. ... trpělivost. ... zajíci a čtyři noví pacienti. ... velká samota. ... vyprázdnil polní hostinec. ... počátkem bídy. ... lidské poznání. ... dobré zdraví a dobré svědomí. ... je břemenem. Nevinné lži ... hladového hosta nenakrmíš. ... to, co mu náleží. ... kterou někdo řekl u památníku. ... nebudeš bohatý. Tomáš Pitule ... řetěz promarněných příležitostí. ... to dělá naschvál. ... je člověk, který vlastní sad. Martin Škoula ... vlastně říkají. ... rady zapotřebí, hlupák ji nebere. ... třetí den smrdí. ... dokud jsi mu nedal promluviti. Zkušenost učí. Kluci na řece ... ten, který mu zastoupí cestu. ... nemusí plakat. ... do řečí ale pospíchá do práce. ... a už ti nesnesu ani jedno vajíčko!

Červenec - první týden: M. Hlaváčková, Boršice
Červenec
- třetí týden: M. Heraltová, Rybí
Červenec
- druhý týden: B. Salokyová,Slavičín
Červenec
- první týden: L. Šimková,Brno
Správná znění tajenek: ...by pršely kosti. ... Jindřich je náš patron při žních. Vyšší princip Raketoplán je plán rakety. ... provází závist. ... bohaté rodiče. ... přes propast mezi pravdou a dobrem. Kulový blesk ... to, co nás opustí v čekárně u zubaře. ... se nečervená. ... řeč krotí hněv. Hlad vyhání vlka z lesa. ... pojedu autem. ... luxus, který si nemůže dovolit každý. Adolf Filip Krkavice je samička od krkavce. Silná je pravda. ... i hanebný život. ... dvanáct radních na radnici. ... nějak k užitku. Ctnost je pravá urozenost. Tomáš Bárta ... strašně solí! ... velmi málo se stará o jedince. ... co potřebuje. Když cokoli vykládáš buď stručný. ... kouše Pavlíka. ... dlouho, v krátkém čase vymizí

Červen
- čtvrtý týden: N Schuldesová,Teplice
Červen - třetí týden: P. Jůza, Předklášteří
Červen - druhý týden: M, Cyroňová, Dříteň   
Červen - první týden: K. Řepová Praha
Správná znění tajenek: ... v dešti tomu sena nezčernají. ... lže a ty mu věříš. Poslední muž ... o astronomii se jmenuje Hvězdy NHL. ... nic nesjedná. ... marně na brány let, je to hanba. ... a druhému ano. ... odebrali matce. Mnoho rukou ulehčuje břemeno. ... to krásnější. ... a bojištěm jsou lidská srdce. ... nesmrtelné. Radomír Havel ... stavěli svým bohům velkolepé krámy. ... peníze na máslo. ... u toho v srdci Bůh a v povaze stud. Radko Gudas ... není kulatý. ... že nedokáží spojit počátek s koncem. ... se zalíbil všem. ... byla způsobena tím, že byla doba říje. ... žít ve špíně ano. ... mnoho nemocí. ... svobodný, nemá s rozvodem problém. ... říká moudrost. ... rány bolesti vzpruží pohaslou duši ... na trápení, které už pominulo. ... posloužit sám.

Květen - pátý týden: E.Nepeřená,Karlovy Vary
Květen - čtvrtý týden: J. Jelínková, Ždánice
Květen - třetí týden: M. Dubinová, Kvasice
Květen - druhý týden: G.Trunečková, Olomouc   
Květen - první týden: V Štecherová, Kosořice
Správná znění tajenek: ... propuká panika. ... dostávají nemocní amnestii. ... Václava zavraždila Stará Boleslav. ... vítaným hostem. ... ale morová záplava těch špatných. Čtrnáct dnů. ... a nezůstává tomu nic dlužna. ... pád ty nejlepší. ... pokud vůbec kdy, jim odpouštějí. ... kteří se válejí. ... co Bůh stvořil. Řekl, že můj pohřeb klidně zaplatí! ... hojnost v stáří. ... seknete se a nebudete odpovídat! Jan Piskáček ... který číst neumí. ... síla mužství součástí vesmíru. ... pro první záchod. ... že jsou laciné nebo hodně drahé. ... po tom netoužilo. Tomáš Kubalík ... zbytek pro neobyčejnou sílu. ... ne z Ameriky! Žena je nepodařený muž. ... ještě mrtvější. Jakub Chleboun ... hořké kořínky, ale sladké ovoce. Má nízký plat. ... dostatečně dlouho chovala v náručí. ... tím, čím se děláš. ... bude rolák! ... sledovat jak se opice mění v člověka. ... jen Bůh a jen on má právo soudu. ... je uprostřed.

Duben - čtvrtý týden: J. Jeriová, Děčín
Duben - třetí týden: F. Mošnička, Bynina

Duben - druhý týden: K. Kelemenová, Neplachovice

Duben - první týden: Skořepa J., Hamr na Jezeře
Správná znění tajenek:
... dokud se nenažere zeleného ovsa. ... vařit tatínek. Co přinese večer, je nejisté. ... klení poslední. Rychnov nad Malší Roztavená zemská Země. ...  za to muzikanti. ... pitomci jsou ti duchaplní. ... slepici liška. Miroslav Hrabě ... starší, tím jsou jeho zuby dražší. ... ztratili hlavu. ... ale nerozhněval, už vydělal. ... se to stále mění.  ... klas bez zrna. ... motorem je energie lidských vášní. Listové do nebe Svět je jen jeden. Není kam utéci. ... nepodléhají smrti. ... jako plané řeči. ... babičku bolí zuby, dá je do skleničky. Josef Karlík ... je plná lásky. ... o následcích, přestává být smělý. ... člověk odevšad. Kdo nemá charakter, není člověk, ale věc. Popel a pálenka Nezapomínej spěchat zvolna.

Březen - čtvrtý týden: V. Miltrová, Zlonice
Březen - třetí týden: V. Macek, Opočno

Březen - druhý týden: R. Palík René, Jeseník
Březen - první týden: L. Zourková, Slatinice
Správná znění tajenek: ... trní dojená. ... který dupe a funí. ... bez odporu ohýbat, aby nás nezlomili. ... omezenosti. ... mnoho bratříčkování s nepřítelem. Vladimír Kulich … a je tam hrášek!... armáda, policie, zákony a vojenské pakty. Strážkovice Nic, jenom tam vložil řízek. Jan Potměšil ...byla ze zlata. ... jen se naučit skrývat svou hloupost. Vysoký Kamýk Prosím, to je báchorka pro malé děti. Polevský vrch ... omylem prodat. ... jí zvednul výplatu z prvního týdne. ... se něčeho odříká. ... jen nemám ten samý rozum jako vy. ... přijde opice. ...  v kosmetice. ... nic nelíbí víc, než to, co ztratili. ... je tu inkognito. ... je dva a půl tisíce korun za hodinu. Václav Neužil ... bolest lhát. Tři ženy a tři husy tvoří trh.

Únor - čtvrtý týden: M. Vlasáková, Olovnice
Únor - třetí týden: M. Kvízová, Kostelní Lhota
Únor - druhý týden: G. Bittalová, Opava
Únor - první týden: J. Šampalík, Frýdek Místek
Správná znění tajenek:... a nad polem si skřivan vesele zapěje. ... železa a zinku. ... manželem vdovy. ... na pečení a předstíral prodej drog. ... nenarovnáš. ... moudrosti je znát sebe sama. Lukáš Sedlák ... jimž se vládne. každé pondělí musely znova zaučovat ... sám je sirota. ... černá kobyla se nevymydlí do bíla. ... naleje si sama. ... kost si  najde. Franto, Pepa na to musí přijít sám. Josef  Šroubek je ve všem nejlepší učitelkou. Dalibor Gondík ... nikdy netvrdil. ... pískem fakt, která se odevšad sypou. ... snese všechno. ... když napíšeš svůj dům na moje jméno. Ladislav Boháč ... poctivému, když se ujmeš nehodného. ... jako vodu krájet. ... ale nemůžu se smát, bolí mě zuby. ... dokud se nenažere zeleného ovsa. ... vařit tatínek. Co přinese večer, je nejisté.

Leden - pátý týden: S. Lejsková, Popice

Leden - čtvrtý týden: B. Kubíčková, Kněžmost
Leden - třetí týden: F. Rouča,Červená Voda

Leden - druhý týden: M. Čížek, Hřivice
Leden - první týden: B. Salátová, Dvorce

Správná znění tajenek: ... pevné zdraví a hodně štěstí. V novém roce vám přejeme vše nejlepší. ... kralují myši. A je to chlapec! ... leží sníh, tak vysoko tráva poroste. ... se nejspíš zpacká. ... to nejsou šmoulové, to je avatar. ... srdeční činnost. politik moře. ... pes je na tom lépe než mrtvý lev. ... nebo jste mrtvý. ... na nich nejsou vyznačeny názvy hospod. ... toho, koho chválíš. ... lidských citů. ... do žaludku, a ještě si tam natáhne nohy. Belgický obr ... pozdravuji primáře a ostatní blázny. ... má tam být fčera. ... já nevěštím. Posledním lékařem všech nemocí je smrt. Činčila malá, ... všichni říkali, ber věci tak, jak jsou. ... Anenské patenty. ... že tě mlátím. ... se bude konat následující setkání. Čas tiší bolest. ... za pokrm, je pro druhé prudkým jedem. ... přichází lítost. Karlovy Vary ... jestli je ta porucha v celém baráku. ... i druhou třídu. ... že je velká, ale proto, že je jeho. ... na beztrestnost. Padesátikoruna nemá přece tři nuly. ... dnes spěchám.

Prosinec - čtvrtý týden: Z. Farnik, Č.Těšín
Prosinec - třetí týden: Z. Joukl, Polná
Prosinec - druhý týden: K. Štorková, Kokořín

Prosinec - první týden: A. Jergušová, Nýrsko
Správná znění tajenek: Na svatého Tomáše, zima je už naše. ... nevyzpytatelné. Lukáš Hejlík ... jinak války ukončí lidstvo. ... na svoji nemoc. ... znamená stávat se hlupákem. ... hájit pravdu. ... bojí se pravdy. ... řeknou pravdu v nepravý čas. Kevin Costner Červenými Karkulkami. ... objev hvězdy. ...  nikdy ukojit. ... že je nazýváme všedními věcmi. Jana Paulová  ... krade naše sny, ten nás zabíjí. ... nemocný král. ... v lidi příliš. ... pustím rádio, ať se nenudíte. ... druhá rodina. ... trpět a že se učíme usmívat. Krásné Vánoce. ... někým milován. ... švanda, tím více člověk zmoudří. ... zrcadlo mysli. ... to jsem se jen tak blbě zatvářil. ... teprve začíná. ... čistokrevnost.

Listopad - pátý týden: M. Urbanczyk, Třinec
Listopad - čtvrtý týden: M. Šindlerová, Štítná nad Vláří
Listopad - třetí týden: I. Hrabánková, Horní Kruty
Listopad - druhý týden: M.E.Pavlíčková, Hradec Králové
Listopad - první týden: L. Chlasták, Libíň

Správná znění tajenek: Antonín Bradáč ... zkoušku z logiky na výbornou. ... i člověk moudrý. Ale nikdy v něm nesmíme ustat. ... klacky a kameny. ... Martina, kouřívá se z komína ... musí se sdílet. ... by nesvítilo. ... odstup, aby se z něho vzpamatovala. Eva Jakoubková Cizí žena se zdá hezčí. ... by lež svou smyl. ... s ním koketovat. ... které vás miluje víc než sebe. ... takovým, jaký je. ... že má mlčet nebyl by tak hloupý. Marie Brožová ... mít dobré tele. ... přivádí do rozpaků svou banálností. Bohužel, ne všem. ... těm, kdo věří svým krásným snům. Zora Kostková ... je bez nich zle. ... abys nečinil radost nepřátelům. ... i když zítra umřeš. ...  tomu, jak pozdě přijdeš domů. Eva Režnarová ... míchat barvy.
... uvíznout v beznadějné situaci. ... bývají chyceni. ... je oproštěná od takové malosti. ... od něho černá. ... lidé jsou vždy plní pochybností. Děláme to pečlivě manuálně. ... jimž závidíme.


Říjen - čtvrtý týden: R. Čermák, Oldřiš

Říjen - třetí týden: M. Márová, Vrábče-Zastávka
Říjen - druhý týden: I. Vaňková, Bystřice pod Hostýnem
Říjen - první týden: M. Farská, Babice
Správná znění tajenek: ... a usedl k obědu. ... dvacet, nemá krále a pak se hádá. ... vyháněj rozumem. ... neskrývala mnohá tajemství. Slávka Budínová Něco jako hovězí. ... pustím, okamžitě něco nakupuje. Úřad úřadu věří. ... Tereze mráz po střechách leze. iří Macháček Piš pět, svačím! Tak to už ale opravdu přehnal. ... náboženství. Rovnost neplodí války. ...  a dům je zničen. Václav Tille ... láskou nýbrž naopak rozumem. Josef Palivec  ... mluv k jeho srdci. ... když nevidíme, jak se dělají. ... čistého omylu. .. na slunci korupce, pardon, erupce. ... ne také své srdce. Milan Karlíček ... mnoho přání, nemocný jen jedno. ... lidé, které vezl. ... v mládí je moudrost ve stáří. Má dvě strany.

Září - čtvrtý týden: T. Nechanická, SOBOTKA
Září - třetí týden: V.Sýkora, Zlaté Hory
Září - druhý týden: A. Maternová, Trutnov
Září - první týden: K. Nebeská, Všetaty 
Správná znění tajenek: Podzim na strakaté kobyle jezdí. ... je jen rozvod. ... k nekonečnosti. ... jež není nikdy vlastnictvím. Sametoví vrazi ... má přednosti vlastní jen jí. ... má právo soudu. ... a neštěstí také. ... vždy mnoho udělat, bez času nic. ... v každém ohledu. Dominik Boháč  ... pověsti české napsal Adolf Jirásek. ... to je strom smrti. ... ženu, která nevěří tomu, co vidí. ... nedráždí fantazie. ... je krása ženy. ... omyl znamená opravit svůj omyl. Bořek Dočkal  ... místo, kde se zívá. ... je často nebezpečnější než nemoc. ...  ji vtiskla láska. ... mých přátel jsou mými přáteli. ... než ze zmatku. Eva Hudečková ... se psali indiánské rytířské romány. ... je horší než lež. ... se jim poskytuje. ... násobí radost a dělí žalost.

Srpen - pátý týden: L. Koutná, KONICE
Srpen - čtvrtý týden: M. Kazílková, Křenice
Srpen - třetí týden: M. Háj, Jihlava
Srpen - druhý týden: J. Salzer, Nová Ves
Srpen - první týden: Z. Juřenová, Prostějov
Správná znění tajenek: Koně poznáš v horách, přítele v nouzi. Pavel Kobylka ... musejí znovu zvykat na práci. ... dokud budou lidé. Tomáš Cihlář ... slunce již tolik nehřeje. ... nestoudnost. ... jsou snídaně, oběd a večeře Vladimír Hrubý ... se směje svět. ... lekne se, když na něho zadupeš. ... bez advokáta. ... že nenajde už, čím by lež svou smyl. ... mrkvové lesy. ... je poezie mrtvá. ... sebevraždu, a druhý den o tom ani nevědí. Jaroslav Průcha ... používáno na výrobu střelného prachu. ... a žádá výkupné. ... do cíle nedojdeš. ... ta, která způsobí nejhorší důsledky. ... vykastrolovaná. ... pro lidi, ale společnost ho nesnáší. Václav Babka ... jen, aby věděla, že dokonalá není. ... světlo ostatním. ... přemýšlet o zlu. ... to podle vyjmenovaného slova hlemýžď. ... které miluje. ... marně až do svého skonu smysl života. Antonín Rýdl ... lesní živočich. ... bude mít sníženou známku ze spaní. ... a proto je považován za chlapce. ... mohou působit.

Červenec - čtvrtý týden: R. Zelená, Černá Hora
Červenec - třetí týden: J. Dragounová, Žerčice
Červenec - druhý týden: F. Pazdera, Brno
Červenec - první týden: D. Vysoudilová, Leština
Správná znění tajenek: ... tak mnoho dešťů potom ještě je. ... se dá vypnout. ... choval v mládí o svých bližních. Kralice na Hané Hřích miluje tmu. ... v noci jsem venku nerad s penězi. ... už jenom dávají. ... couvne, jako by se leklo, co provedlo. ... májový večer. Na dosah ruky ... aby sis nehrál s telefonem. ... který se modlí. ... určitě nebylo něco v pořádku. ... za vše může sám. Jan Dolanský Křivé dříví se narovná až v ohni. Jindřich Polák ... dámu, až je s ní sám. ... on chtěl postrašit své rodiče. ... já jsem kozoroh. Lidé častěji lichotí než chválí. Eva Asterová ... dělat, co nechceš. ... hloupou, aby ses líbil ty mně. Hudební fórum ... o tom, jak si přestat lhát do kapsy. ... má smutný život. ... oběma rukama.

Červen - pátý týden: M. Nagyová, Žďár nad Sázavou

Červen - čtvrtý týden: I. Stoppani, Olomouc
Červen - třetí týden: P. Kottek, Třinec
Červen - druhý týden: R. Hencová, Mělník
Červen - první týden: P. Kalfařová, Benešov nad Ploučnicí
Správná znění tajenek: Pavel Korejčík Lhář a kupec se snadno dohodnou. ... dobré skutky. ... až na dva případy, kdy kradl sám. ... svatý Pavel k žitům vzhlíží. ... nejsi ženatý. ... než zase usne on. Zatím jen počítač a mobil. Kroky osudu ... a bohatý než chudý a nemocný. ... ale radí dobře. ... rozumu než učitel. Hanbou je bázeň před nezdarem. ... a západní Asie. ... své vlastní zavržené nápady. ... jen dva listy. ... pořád ještě hoří. ... ctít, i kdyby se mělo mlátit holí. ... jeho manželka. ... celé týdny a nikde žádná hospoda. ... umírá hlady. Horní Jiřetín ... kterou zasadil přítel se nehojí Oldřich Bakus Klíště se vás pust,í když umřete. ... viděl chobotnici. ... jen ho najít. ... pět let, hlupák to stihne za den. Kratochvilka ... v jakékoli výši. Protože maminka neměla čas. ... jen posluchače. ...srdečný pozdrav. ... pro to, zač by byl ochoten zemřít. ... celý vesmír.

Květen - čtvrtý týden: L. Vaňková, Praha
Květen - třetí týden: A. Gartová. Broumy
Květen - druhý týden: P. Klofáčová, Tábor
Květen - první týden: V. Hora, Kralupy nad Vltavou 
Správná znění tajenek: ... přece ji berou nejméně napůl vážně. ... přednost připraveným myslím. ... ti už, že vidíš. Zločin v šantánu ... nepochopil podstatu problému. ... nahradí nadání. ... než palác, ve kterém lidé pláčí. ... kráčet za tebe. ... zavřené prsty. Svatá Žofie vaří z vody. Ezopské bajky ... žádná cesta příliš dlouhá. ... s velkou hubou. ... mu stačí kapsa. ... jeho vnitřním a vnějším osudem. Blízko nebe ... se pak učí sedět a držet hubu. ... penězi, je laciné. ... se reorganizuje. ... kteří dělají práci jednoho člověka. Mníšek pod Brdy, ... že má schopnost být přítelem. ... napřed zmizet. ... volal záchranku. ... žije sněním, stáří vzpomínkami. ... od ní odejdi. ... spánek a smích. ... bylo kdysi plodem obraznosti.

Duben - čtvrtý týden: M. Straka,LIBEREC
Duben - třetí týden: L. Kociánová, Napajedla
Duben - druhý týden: J. Horová, Pchery
Duben - první týden: J.Holub, Mokrá
Správná znění tajenek: Líbáš jako bůh ... pár přes hubu. ... když se stane strážce ze zloděje. ... vaše sandály. ... dubnové veselý a hojný rok přinese. ... se těžko pozná. Staré Hrady Konec kruhového objezdu. ... nudná jako ctnost. ... mívají ti, kteří nikdy nebojovali. ... škodí zdraví. V moci kouzla ... zklame, je třeba přečíst si návod. ... pivní tácky. ... pomluvu, činíš ji ještě horší. ... svět docela jiné podoby. David Pojkar ... jsem mu odpověděl a on se pokřižoval. Horažďovice ... neznamená to ještě, že ví, o co jde. ... jenom pro zbabělce. ... nepospícháme. ... nenávidí vlastně všechny ostatní. František Hanus ... byla dva tisíce korun za hodinu. ... se reorganizuje. Zdeněk Kopal ... i bez učitele.

Březen - pátý týden: S. Bártová, Teplice
Březen - čtvrtý týden: B. Hricková, Krnov
Březen - třetí týden: H. Horáková, Přerov
Březen - druhý týden: K. Uxová, Praha
Březen - první týden: S. Starová, Boskovice
Správná znění tajenek: ... dá na sebe vložit jařmo, nepodříznou. Martin Dejdar ... sám sebe uchrání před pohromou. ... žádný, jak chudák život tráví. ...vliv než chvála ... je jen to, co si uděláme sami. ... je úsluha sama Novosedlice ... měsíce znamená veselý a úrodný rok. ... hříchy ostatních. Soběslav Sejk Ani blecha neskáče jen pro radost. Jorga Kotrbová ... nic jiného než to, čím se udělá. ... jako chudý člověk. ... urážet můj vkus. ... je často nebezpečnější než nemoc. Záhadný host ... byl rozhodčí. ... a jiné tam spadne, ani neví jak. ... pochválit, nehaň. ... může buď vládnout, nebo sloužit. ... dětského věku. Velká cesta ... a já za tebe zůstanu dlužnej. David Moravec ... a hanebností. ... berou ho podle toho, jak vypadá. ... slovo dvakrát. Zdeněk Klimeš ... podporuje pasivitu ve volném čase. ... hlady nevidím. Klenovský Vepor ... fantazie, ale umí ji ocenit. ... nechť se stane aspoň v nenávisti.

Únor - čtvrtý týden: M. Bůrková, Hluboká nad Vltavou
Únor - třetí týden: M. Pajonková, Děčín
Únor - druhý týden: J. Rojíková, Krutěnice
Únor - první týden: A. Thiel V. Albrechtice
Správná znění tajenek: ... je lepší než pozdní lítost. ... hledá tě, honí tě. ... najít odpověď, ale tazatele. ... zdrojem poznání je omyl. ... řekne ti sám. Svatý Matěj seká ledy. ... musí diktovat. Nela Boudová ... sám do sebe jak jen můžeš. ... mají své klady. ... sdružení Ašsko. ... tam přivedou cestou krátkou. Řecké pašije ... kterou hrála v režisérově životě. ... naučit se abecedu. Antonín Hájek ... ale nejjistější je zbabělost. Pyžamo po mrtvém ... do domu vnáší. ... staré a nevšímáme si nového. Pavel Patera ... jim to oplácejí. ... nejsou ztráty, je ztraceno všechno. ... třetí jako myš. ... přesně opačně. ... blbec pro smích, vlastní pro ostudu. Hodina života ... ale já ho tak vidím.

Leden - čtvrtý týden:
A. Jančárová, Bruntál
Leden - třetí týden: L. Smýkal, V. Bystřice
Leden - druhý týden: P. Dvořák, Dolní Skrýchov
Leden - první týden:
J. Šebková, Libouchec
Správná znění tajenek: Do nového roku jděte s úsměvem. ... pořádná ženská. Stará láska ... dobra a zachráníš se před zlem. Jiří Krampol ... v zimě ani pec nezahřeje. ... slouží většímu. ... hlavně v politice. ... si hledá vždy nejbližší oko. Náš dědeček. ... vyvratitelných argumentů. ... jsem sám sobě. ... jsme všude sami. Na konci žebříku je nápis STOP. ... ukecal jsi mě. ... tak,jako by se byl právě narodil. ... by nebyla platná. ... vyjedené vejce. ... raději si zapamatuj, kde bydlí. Petr Jelínek ... bývají nejvzdálenější. ... hni sám sebou. ... obsypán ovocem. Chytrák je zkušený hlupák. ... jste tak hodný. Ďáblova lest Tak si ty nové šaty teda kup. ... revmatismem.

Vánoční soutěž: D. Pecková, Liberec, M. Klečka, Halenkovice, J. Válek, V. Bystřice
Řešení vánočních křížovek: ... krásné vánoce. ...je něco ze zlata, hned ti to ukradou. Vkladní knížku.

Prosinec - čtvrtý týden: M. ŠKRÁŠEK, TEPLICE
Prosinec - třetí týden: V. Bělíček, Vsetín
Prosinec - druhý týden: V. Votrubová, ÚSTÍ NAD LABEM

Prosinec - první týden: K. Kaňovský, Uh. Hradiště
Správná znění tajenek: Celý svět je k uzoufání smutný. ... je obnovou lásky. Jaroslav Otevřel ... nepodmázneš. Tichá vesnice ...prodal koloběžku a koupil ji sám. Zdeněk Jánoš,  O svatém Tomáši beranici na uši. ... je méně bacilů. Tomáš Vlasák Hluchý poslouchá co němý říká. ... co se vyvyšuje. Eva Jakoubková ... sedí druhý rok. ... do páté třídy. ... se oplatí nejlépe cizíma rukama.Umělecká beseda ... to, jak přivést do varu manžela. ...bláto v palici.... a nechej toulat.Pokoj všem lidem dobré vůle. ... mění charaktery. ...který nepředstírá, že pracuje. Míla Myslíková ... totiž námořník. ... štěstí, že nemám hudební sluch. ... dva dny nejím. Ještě mu teče pivo po bradě.

Listopad - čtvrtý týden: T. Konečná, Sudoměřice
Listopad - třetí týden: V. Brožovič, Strážnice
Listopad - druhý týden: M. Smrčková, Lužany
Listopad - první týden: E. Ficková,Těmice
Správná znění tajenek: Lezl jsem vedoucímu do zelí. ... tak je to pryč. ... barokní zámek. ... ten celému světu teď vládne. Ondřej Havelka ... že je žena už týden v lázních. Pohádka o ševci ... docela slušné. ... pomalu, ať dojedem dřív domů. ... fakta zůstávají. ... na ně není žádné spolehnutí. Pavel Holomek ... tak přestane. ... pronesl slovo do pranice. ... co si lidé myslí. ... nad pokrokem. ... je hostitel, nemocné žalářník. Velká Polom ... v mládí byla kočka. ... otci koňak za můj rybí tuk. ... mi ho přestříká. Ty budou mluvit samy za sebe. ... co je nemožné. Jana Preissová Mně jde vždycky o kejhák. ...dát chleba tomu, kdo umírá žízní. Devátá louka ... zrodí, tam se i hodí.

Říjen - pátý týden: J. Uždilová, Vlkov
Říjen - čtvrtý týden: N. Pavlíková, Jeseník
Říjen - třetí týden: B. Kozubíková, Bratřejov
Říjen - druhý týden: M. Holub, Libušín
Říjen - první týden: R. Kolín, Petrovice
Správná znění tajenek: ... vyžaduje denní cvičení. ... živnou půdou. Hana Maciuchová ... nepotřebujete. Ayrton Senna ... důvěřivé, vždy se dají napálit. ... proti obrně. Tomáš Dvořák Sakra, já myslel, že řídíš ty. Petr Tenkrát ... stínem ctnosti. ... něčeho víc, dá se z toho ubrat. Myslím, tedy jsem. ... je marné na odpor se stavět. Lhotka a Podolí ... lepší, než mlčení. Ten už má nakoupeno od rána. ... už od dětství. Lidé ze samoty ... vždy k zahození. Biskupská kupa  ... vyžaduje denní cvičení. David Beckham ... jim dávají za příklad vás. Démantová spona ... dělat i snášet. Já vím, hned po šaratici. Nejistá sezóna ... nepotřebuje velkou knihovnu. ... v peněžence nula. ... úplně všechno co našel v kuchyni. Poslední rok ... tím, zač jej mají. ... strana má lepšího právníka. ... sám neví proč.

Září - pátý týden: M. Malcherová, Ivančice

Září - čtvrtý týden: L. Lidová, Písek

Září - třetí týden: P. Macháček, Přerov
Září - druhý týden: D. Valčíková, Zlín 
Září - první týden: B. Jamrychová, Zdounky
Správná znění tajenek: ... uchem brzy následuje ocas. Martin Hanzal ... spolu s pačesy. ... pěkný podzimek a dobré víno. ... všechny zuby mám vymlácené. ... cestě k ctnosti. Marie a zahradník ... to přejde samo. Němá z Portici ... vydrží hořet, dokud jste živ. ... proso nesije. Senice na Hané Pozdě zaseješ, málo sebereš. Vrch Hradiště ... slovo a na konci fráze. ... zloba a vášeň. ... mužovi pravdu. Dva profesory matematiky. Pracký kopec Kam čert nemůže nastrčí bábu. Jiří Dopita ... téhož klasika. Kdo je všude, není nikde. ... musí vypadat. Tvář plná světla ... máti polemiky. Po noci jitro Ale něco si na sebe hoďte. Stehelčeves ... víra vrátka k hříchům otevírá. Čarostřelec ... se válí ve škarpě. ... přiživuje své děti až do smrti. ... a veřejně chval. ... se to neopakovalo


Srpen - čtvrtý týden: E. Šlajchová, Holýšov
Srpen - třetí týden: L. Baxa, Merklín
Srpen - druhý týden: J. Bařtipán, Rakovník
Srpen - první týden: J. Pilecká, Zvoleněves
Správná znění tajenek: Petra Hřebíčková ... nedá bližnímu ani svou rýmu. Velká Jesenice ... začíná, kde červenec skončil. ... taky hřešili. ... ti oběd neuvaří. ... inspektora Kojaka. Starý Kolín ... větší ctnost než umět přestat. Čoudkův vrch ... jsou oči a srdce. Lanýž zimní ... podlost věčná. Pavel Barcuch ... o českém neví ani jeho mistr. Lubor Tokoš Ta to ještě neví. Novohradka ... deset v chrastí. ... dochází milosti, pýcha pádu. ... rýmu jako hrom. Stráž nad Ohří ... doma telefon. Jiří Havelka ... přestože ho nemá špinavý. Žiar nad Hronom František Kopřiva ... velkým rybám.

Červenec - čtvrtý týden: J. Moldrzyk, Brno
Červenec - třetí týden: H. Střeštíková, Zbůch
Červenec - druhý týden: M. Veliká, Trhový Štěpánov

Červenec - první týden: L. Roubalíková, Lipová
Správná znění tajenek: ... je bez přátel. Svatá Anna chléb podává. Marek Kvapil ... než nenávist. Kniha je zahrada do kapsy. ... okres Jeseník. ... září i z bláta. ... ledaže má formát světový. Zakletý princ Trapné povídky Manželské. Nedachlebice Co je šedé, nemusí být vlk. ... Markova vila. Štěpán Kacafírek ... lakotě všechno. Gorulariak ... nemá s rozvodem problém. Rozvodný vrch ... a svět bude slepý. Horní Blatná ... hloupá ani sebe. Střešovické skály ... životní síly. Kdo je hbitý, nebývá bitý. Oskar Nedbal Sebekázeň je společnicí samoty. ... tvoří většinu.

Červen - pátý týden: L. Burešová, Skuteč
Červen - čtvrtý týden: P. Macaj, Kravaře
Červen - třetí týden: E. Vltavská, Krupka
Červen - druhý týden: P. Smolík, Jeseník
Červen - první týden: K. Bosáková, Úherce
Správná znění tajenek: ... než tajemství. ... příležitost propásne. ... jako opičáci. ... loukou je louka červnová. Esmeralda ... kdo nepředstírá, že pracuje. Týnská ulice. Krása je důkazem všeho. Gorila obecná ... je pomíjivá. Potulný lovec ... vidí z daleka. Královice ... do domu, z jehož oken zní smích. Filip Klapka ... nekonečně tvární. Nelahozeves ... vlastní pleš. ... zachraňují vaše sebevědomí. ... dobrou náladu. Netopýr velký Konec starých časů Dluh není druh. Faerské ostrovy ... ať ohluchne, oslepne a oněmí. Ludvík Krejčí ... jako zábava. Zkažený anděl ... oslabuje síly. ... zvláště křemík. ... dvanáct dětí. Zita Kabátová ... bohužel vždycky až po svatbě. ... zlámou kosti. Balada pro banditu

Květen - čtvrtý týden: N. Miháliková, Trutnov
Květen - třetí týden: M. Kubiš, Bánov
Květen - druhý týden: H. Hlaváčková, Polešovice
Květen - první týden: A. Čermáková, Borovany 
Správná znění tajenek: Není pole bez plevele. Hřib žlučník ... hříšníky, musí mít krátké kázání. Bečovský vrch ... prostým trváním. ... ale na fotbal mne nedostane. ... se i vyjadřuje. Mazaný Filip Tajemství ... nesou obratně. ... za něco lepšího, než je žena. Na prahu ráje ... od pece dál. ... a k večeru napadal sníh. ... trochu sadista. ... až potom, napřed slzy a bolest. Hanuš Fantl ... velká samota. Vladimír Borovička ... husity Holík. Vydra říční, ... jde o mužskou solidaritu. Ve stínu lípy ... tomu, kdo ho přišel porazit. ... žlučopudně. ... jedním krokem. ... mnoho sena bude se kositi. Zubr evropský

Duben - čtvrtý týden: H. Traplová, Slavče
Duben - třetí týden: I. Řiháková. Milotice 
Duben - druhý týden: R. Eštefan, M. Boleslav
Duben - první týden: M. Pinkasová,Košetice
Správná znění tajenek: ... ho o autogram. ... pátek deštivý dělá rok příznivý. Prosté motivy Kalibův zločin ... být bez lásky. Černá skalka ... je neprůsvitnost. Zimní sonety hráčky budou vyměňovat dresy. ... od spodu mrazí. Matěj Hádek ... a ne záhon růží. ... sršeň obecná. ... vaří jen dietu. Don Carlos ... mrak bez deště. ... malých štěrbin potopí loď. Kuňka obecná  jedné. ... bylo v Benátkách. Vilém Tell, ... trávu čtyři. ... je převalování se v posteli. ... v lese nejvíce. Expozitura Kdo miluje, není už sám. Král Roger Střídmost je zlatá uzda.... trávu čtyři. ... je převalování se v posteli. ... v lese nejvíce. Expozitura Kdo miluje, není už sám. Král Roger Střídmost je zlatá uzda.

Březen - první týden: E. Návratová, Chlebičov,
Březen - druhý týden: M, Bílek, Svatobořice-Mistřín
Březen - třetí týden: L. Imlaufová, Náchod
Březen - čtvrtý týden: P. Pešek, Praha 
Březen - pátý týden: M. Středa, Nahořany
Správná znění tajenek: ... mluví pravdu. ... je na nejrychlejší cestě k lítosti.... ale často se divím, že se nestydí. Václav Vlček  ... o něco prosí. Kohout plaší smrt ... nebo odejdi. ... měl, co nemám, mohl bych, co nemohu. ... s obcí Střelná. Daman skalní  se rozcházejí s činy. ... přízi zmate. Ucho Jidášovo ... nic se nenaučí. Rajské jablko Na svatého Blažeje vody plné koleje ... upíjí mléko.  plakat učitelé. ... byl člověkem. Mandragora ... člověk do těla vitamíny a ne angínu. ... čte dvakrát. Jiříkovo vidění ... dráček létavý. ...dělá si starosti na tisíc let. Staré listy ... živí mělčina. ... pro zdravý rozum. ... cti nezbavuj. Krakoviak  ... že nejsou marnivé na svou parádu. ... podle nálady. Klouzek obecný... do ní koukneš zamotá se ti hlava. ... černou skvrnu. 

Únor - čtvrtý týden: A. Pilch, Návsí
Únor - třetí týden: B. Nowaková, Trutnov
Únor - druhý týden: A. Vrobelová, Skrbeň
Únor - první týden: J, Sedlák, Rájec-Jestřebí
Správná znění tajenek: protože jsem ztratil špunt. ... můžete si nechat ten klíč udělat. Muži v ofsajdu  ... umístěny v lyžárně. ... je i ztrátou. Obrova noha  ...přijíždí na koni, ale odchází pěšky. Protiodveta ... do dalekohledu. ... klanět hodně hluboko.  ... neexistují. Kotrč kadeřavý  ... o svém mistru. Upamatování ... donese skřivánka v košíčku. Černé domino ... kivi a cinzano.  ... v životě se neztratí. Dětský ostrov  ... do ruky razítko, vše se rázem změní. ... tolik mravů. Věc Makropulos ... se uhodne klas. Rmen sličný... velitelé jsme blbí, ale my to víme. Hulman tmavý ... a na Blízkém východě.... dobra je láska.

Leden - čtvrtý týden: L. Hoffmann, Hlubočky
Leden třetí týden - N, Malhocká, Hodonín
Leden - druhý týden: M. Nováková, Žulová
Leden - první týden: V. Mlynář, Polička 
Správná znění tajenek: ... slabší než osud. Každý je ve svém domě králem. poznáš osla. ... při vyplňování něco pokazíte. Nebe pro tebe Dobrý člověk ... tropilo noční výtržnosti. Kamenný Dvůr  ... stačí slovo.  Tlumočnice... mnoho, chce víc. ... jsi už půl hodiny nepromluvila. ... i na peci je znát. Causa králík Blázen hledá uprostřed řeky vodu. Ještě nehřmí Zabitá neděle ...měl strach, aby se nelekla. ... se přitahují. Felix Slováček ... v srdci nikoli. Karel Augusta ...škodí říct jen část pravdy. Myšice lesní ... se hodí malé. ... pruskými vojsky.  ... je i jeho řeč. Srnčík čínský

Leden - mimořádná osmisměrka: Springlová J,  Habartov
Tajenka osmisměrky: … červánky, bude po celý rok větrno.

Prosinec - vánoční soutěž:
24. 12. - J. Staňková, Ústí nad Labem. 25. 12. - V. Bísková, Plešnice, 26. 12. - L. Jirásek, Brno
Tajenky osmisměrek: ... pan doktora máme naproti. ... hodně obilí bude na polích. ... a celý mučitelský sbor.
Prosinec - první týden: L. Řejhová, Benešov
Prosinec - druhý týden: L. Kaňáková, Hošťálková
Prosinec - třetí týden: B. Bábová, Jablonné v Podještědí
Prosinec - čtvrtý týden: B. Novotná, Tvorovice
Prosinec - pátý týden: P. Zábranský, Otvovice
Správná znění tajenek: Koryčanský Není pořád májový večer. Příteli pomoci třeba o půlnoci., Holuběnka, ... scink obecný. ... ustoupí, dotud se chytřejší pere. Vilém Tell, ... k patologovi. Klouzek sličný ... velká ctnost. ... leda že by to vůle sama chtěla. ... mladí pískají.  Moravský Ján V létě dělej, v zimě se vzdělej. ...dítě nedělá. Ondřej a drak ... kolik polopravda působí zla. ... gekon létavý. ... pro malé věci. Skleněná duha kolik má moci. Nosál červený ... svoje miláčky. Mikoláš Aleš Hezké Vánoce. Přejeme vám pohodu u stromečku. ... učíme ve škole. ... člověka slovy. ... mohu slíbit, být nestranný ne. Hostinný dům Držet dietu. ... aniž jsem tam složil i srdce. Hezký silvestr. Hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. ... leguán skalní.

Listopad - první týden
: M. Gudasová, Mníšek
Listopad - druhý týden: D. Mavercová, Žirovnice
Listopad - třetí týden: P. Štefan Praha
Listopad - čtvrtý týden: J. Kecl, Brandýs nad Orlicí 
Správná znění tajenek: ... dřímá, to opilý na jazyku mívá. Statný Beneda ... živý tvor miluje sebe sama. ... zítra tím míň. Tučňák skalní, Přikáže to tátovi. Farandola
... byl český zemák. ... bankovní lupiči. ... vida si zpívá. ... holubinka mandlová. ... slábne paměť. Rozbitý džbán ... prohledej nejdřív vlastní truhlu.
Motýli a vosy... z nich činí muže.... vypomáhá si nabubřelými slovy. Král Jan Slepý... stejně jako ženě. Náprstkovo muzeum... k existenci duše.
Jiří Kotalík  ... jako zabíjí lásku.  Vyšší princip ... je život krátký. Svéhlavička ... je třeba sít. ... lásku, ale žádný není spolehlivý.

Říjen - čtvrtý týden: J. Křížová, Štěchovice, V. Louda, Dolní Bukovsko, D. Dvořáková, Jakubov
Správná znění tajenek: ... na soutoku Otavy a Volyňky. ... ten ne, kdo ji má. Václav Trojan ... dovede snášet. Klímkovice Straka obecná ... na hostině přírody.


Říjen - třetí týden: D. Kelarová,Týn nad Bečvou, J. Duchoň, Rokycany, P. Hlavatá V. Svatoňovice
Správná znění tajenek: Josef Toman ... nejpříjemnější písnička. Kontrafagot ... štěstí píská. Muzeum jihovýchodní Moravy ... vytvořit domov. ... česnek sázel.


Říjen - druhý týden: V. Kolibrová, Moravany, Z. Šála, Kladruby, Audyová M.Pozořice
Správná znění tajenek: ... než jsou snadné. Žena ve středu Luděk Kopřiva Orlík nad Vltavou  …ženy a srdce lva.
... mohou pořád kloktat. Ohňová země

Říjen - první týden: M. Vašťák, VSETÍN, J. Šubíková, Olšany u Prostějova, D. Machač, Česká Lípa
Správná znění tajenek: ... nenávidí staré známé. Jindřichovice ... jsou umístěny žížaly. Moravská brána Antonio Salieri Pohádka o dvanácti měsíčkách ...zná sám sebe.

Září - čtvrtý týden: J. Paleček, Červený Kostelec, H. Kodešová, Libiš, Z. Čápek, Břeclav
Správná znění tajenek: Mikuláš Koperník ... na zem spadne Emil Viklický ... se můžeš přikrýt. ... páter vždycky dlouho mluví. Zahradnická ... a recidivisty.

Září - třetí týden: J. Rejman, Dolní Újezd, Cupalová N., Přítluky, Z. Matějka, Bystřice pod Hostýnem
Správná znění tajenek: Kristian Kodet ... aspoň trochu sám. Muzeum obuvi. Slunce nad stepí …nutně skromná. Martin Růžek
... i bez učitele.


Září - druhý týden: P. Hošková, Lány, K. Křivohlávková, Dlouhá Třebová, Veselá L. Nad Hliništěm, Chotěboř
Správná znění tajenek: Mladý Smolivec ... zušlechťuje. ... pouze jedním z mnoha. Drahanovice Všeho moc škodí. František Palacký ... a zkazil mravy.

Září - první týden: V. Pekařová, Štěpánov nad Svratkou, L. Růžičková, Velvary,  L. Hanzlík, Most
Správná znění tajenek: Kupařovice ... nejvyšším zákonem. ... do Obřího dolu. Ilona Csáková ... jej z jeho skutků. Martin Luther ... jeho představa.

Srpen - pátý týden: M. Vilimovská, Čechtice, H. Vovsíková, Sedlčany, T. Picková H. Lhota
Správná znění tajenek:
Jaroslav Hašek ... vzala chudého. ... stojí vysoká hora. Útok na mlýn Prodaná láska ... vlastní skvrny. ... chuť k jídlu.

Srpen - čtvrtý týden: M. Sehnal, Kotvrdovice, O. Hadáčková, Krásná Hora, M. Prátová, Velké Pavlovice

Správná znění tajenek:
... božího trestu. ... ji nemuseli platit. Antonín Fantiš Horažďovice ... vás z něčeho jiného. ... Kosovo pole. ... si k ní i lehni.

Srpen - třetí týden: K. Pracná, Nové Lublice, L. Souhradová,Dobřany, T. Nechanická, Sobotka
Správná znění tajenek:
... černobílou masku ... po sousedech. Burgtheater ... potravu neřestem. jsi také z opice. Dvorský kopec Pařížská pánev

 

Srpen - druhý týden: P. Danihelka, Chválenice, J. Grundová, Opatovice nad Labem, L. Vávrová, Krpy
Správná znění tajenek:
Děčínský Sněžník ... byl Fusakles. ... posvěcuje i léčí. Hotel Herbich ... Budivojice. ... odporných znalostí. Manon Lescaut

Srpen - první týden: V. Hladíková, Újezd, T. Hrňová, Hovězí, K. Otradovská, Otradov
Správná znění tajenek: .
.. se máš co učit. Velké Heraldice ... řekni zítra. ... tapír indický. ... a ještě k tomu rasista. Július Pántik ... tomu, co si přejí.

Červenec - čtvrtý týden: P. Czehovská, Dunajovice, I. Compelová Líně, K. Fikoczková, Domaslavice
Správná znění tajenek:
…… přímý nadřízený. Kunratice …  dočkejte času. … a chuť k jídlu. … je pod sluncem.
nemůže, nýbrž musí. ... co plakát slibuje.

Červenec - třetí týden: N. Smejkalová, Sloup, M. Lorenc Brumov-Bylnice, M. Vlcek Mazelov
Správná znění tajenek:
… sami zavinili. … váš pes doma. … moudrost. Komedianti … jako Dolní město. Potočnice. Spěchej pomalu.

Červenec - druhý týden: T. Viktorová, Hodonín, M. Juklíčková, Milovice, J. Böhm, Lázně Kynžvart
Správná znění tajenek:
… jste šťastný člověk. … placení světci. … když lékaře, tak starého. Koberštejn  … úředník neexistuje. … asa smrdutá. … učit splácet.

Červenec - první týden: A. Křištofová Dívčí Hrad, T. Kopřiva, Horoměřice, J. Candra, Libín
Správná znění tajenek: Vesnický román, Šalounova vila. ...vede k opatrnosti. … buď jak buď. … se říká kurs.… Klánovický les. Halenkovice

Červen - pátý týden: N. Bilová, Rybí, P. Petrášková, Krásetín, M. Mrozek, Bystřice
Správná znění tajenek:
… abys ho ztratil navždy. Jiří Antoš … z jasna, blýská se na časy.  Dluh není druh.  …kratší než hodina. … kdo je moudrý. Chudí lidé

Červen - čtvrtý týden: K. Lojek , Brno, S. Štipáková, Č. Kamenice, Z. Brož, Praha
Správná znění tajenek:
Pan Johanes, A jak vám pěkně pasují. Po nás potopa, … hlava po svém. … můžeme náležet jinému. Jezerní hora … přináší větší

Červen - třetí týden:
A. Bubeníková, Velké Hamry, N. Kráslová, Praskolesy, A. Bartoňová, Třebnice
Správná znění tajenek:
… tím je lepší. … je třeba se učit. … dostatečně chválí. Radek Bejbl To já taky. … nebo pod deštníkem. Zlatá svatba

Červen - druhý týden: L. Ďuricová, Liberec, N. Braunová, Rousínov, Z. Hradilová, Veselíčko
Správná znění tajenek:
Ta se to nesmí dozvědět. Madonin šperk, Ono si zvykne.… ženu, našel dobro. … a Bůh ti pomůže.Návštěvníci Marek Jankulovski

Červen - první týden: M. Pokorná, Bučovice, E. Jarolímová, Štěnovice, T. Fulín, Benešov
Správná znění tajenek:
Jen dýně roste vleže. … bohatne i ze svých útrap. … s tím, stát se satany. … nejvíce líto. Slavnosti sněženek … oba znějí dobře. … kárat koho.

Květen - čtvrtý týden: J. Špaček, Uh, Hradiště, F. Mořický, Kyjov, R. Zajícová, Vranovice
Správná znění výherních křížovek:
… utáhne i slona. … z umělého ledu. … trpělivě to, co se stane. Karel Kryl Láska je slepá. … se žije, skepsí účtuje. … a budeš výstřední.

Květen - třetí týden: H. Frauenterková, Praha, V. Millerová, Ostrava, J. Holešová, Praha
Správná znění výherních křížovek:
Březová hora, Hleď si svého. … je duchu tím, co dieta tělu. … abys je objevil. Jsme prach a stín. … a budeš mít její sílu. … aby mu bylo dopřáno sluchu.

Květen - druhý týden:
K. Vogalová, Znojmo, E. Beránková, Plzeň, D. Gerhardtová Jičín
Správná znění výherních křížovek:
… správně, trpí méně.  … neplatí daně.  Rovenská hora  … jsou lék proti strachu. Jsou zadarmo. … co teplo s voskem. Arnošt Goldflam

Květen - první týden:
K. Kořenková, Havířov, P. Jánská, Č. Budějovice, K. Zapletalová. Bohuslavice
Správná znění výherních křížovek:
Lásky příčina jest bez příčiny. Křepenice, … malý ptáček, ale má srdce i žluč. … způsob jak dlouho žít. Stáří se má ctít, mládí bránit. Heliostat, V květnu je slyšet trávu růst.

Duben - čtvrtý týden:
J.Glos, Olomouc, J. Koriandrová, Praha, P. Šustal, Zlín
Správná znění výherních křížovek:
… ta spotřeba. Babička, Babí hora, Okáč skalní, … je manželství. Nesahej do krámu, až vyložím. Příklady táhnou.

Duben - třetí týden:
M. Hamplová, Úsov, M. Provazník, Čáslav, N. Pazlarová Opava

Správná znění výherních křížovek:
Melbourne, Hartmanice, … mám doma výstupy., Příchod, pivo, odchod., Ne, obuvník., … byl podplacen., …věří tomu, co děláte.

Duben - druhý týden:
P. Mýlová, Karlštejn, M. Fendrych, BRNO, M. Talichová, Jesenice-Osnice
Správná znění výherních křížovek:

Brána pekel, … život plný práce., … očekávanou výsadou., Podlaha, Kasejovice, … už se najde., za tebe zůstanu dlužný.

Duben - první týden:
B. Makovcová, Praha, V. Zíková, Teplice, P. Vokoun, Zábřeh
Správná znění výherních křížovek:
… nemá žádnou cenu., .. žít bez nich., … sudí sanitkou., … musíme pít hodně., … v té jste přišla.,
… dlouhou chvíli. Kare Mokrý

Březen - první týden
R. Kofčák, Plzeň, E. Kaňoková, Bohumín, K. Kutálková, Uh. Hradiště
Správná znění výherních křížovek:
Desetkrát opakované se líbí, Hanibal, Orel královský, Halabala, Ubohý je posvátný, Nahovětvec, Jaroslav Vojta

Březen - druhý týden:
L. Jirásek , Brno, J. Šnajdr, Jihlava,  V. Crhová, Rožnov pod Radhoštěm
Správná znění výherních křížovek:
Lomonosov, Kamenotisk, Podhory, Český teriér, Ostruháček, Nedvědička, Ječmenice

Březen - třetí týden:
J. Kaštovský, Březolupy, M. Krajčíková, Malenovice,  E. Kakaš, Volenice
Správná znění výherních křížovek:
Vlastimil Harapes, Čertova stěna, I za mraky svítí slunce, Nagasaki, Zlatá ulička, Krásné Březno, … má stříbrný okraj.

Březen - čtvrtý týden:
Z. Šárníková, Praha, R. Šárová, Písek,  J. Karvanová, Vimperk
Správná znění výherních křížovek:
Toulavý čas, Miroslav Filip, Barborky, Volání rodu, Jan Jakub Ryba, Nobelova cena, Ústí nad Labem

Březen - pátý týden:
R. Štěchová, Strakonice, J. Moserová, Karviná, J. Cheníček, Nejdek
Správná znění výherních křížovek:
Tleskali mu., Kamenný kopec, Vladimír Neff, … není moje vina, Ivan Novák, Alabastr, … jdou hrát kulečník

Únor - první týden: 
A. Lukáčová, K. Dvůr, M. Horová, Libavské Údolí, R. Bednář, Zlín
Správná znění výherních křížovek:
Karel Čapek, Josef Lada, Josef Mánes, Prašná brána, Manitoba, Mikulov

Únor - druhý týden: 
M. Klímová, Mikulov, M. Pekrova, Zlín, T. Bělonožníková, Trutnov
Správná znění výherních křížovek:
Tichá Orlice, Rumunsko, Martin Erat, Nový Bor, Katedrála, Blatnice, Toskánsko

Únor - třetí týden: 
J. Šimikova, Kroměříž, H. Bukovská, Hr. Králové,  R. Čepelák, Ostrov
Správná znění výherních křížovek:
Luhačovice, Paví očko, Jan Masaryk, Karel Gott, Kapradina, Aritmetika, Akvamarín

Únor - čtvrtý týden: 
J. Metlíková, Dub nad Moravou, M. Petrunčíková, Kralovice, O. Synovský, Ústí nad Orlicí
Správná znění výherních křížovek:
Kvadratura, Stromboli, Bolek Polívka, Madagaskar, Bavoračka, Habartov, Klostermann

doporučte

Doporučte

naše stránky e-mailem
vašim znamým...

 

Zde vypište e-mail, komu chcete odeslat doporučení na tento webPotřebujete si půjčit? Vyberte si ZDE!

Chcete hypotéku? Najdete ji ZDE!

 

- - -

 

- - -