ONLINE KŘÍŽOVKY .CZ | luštěte a vyhrajte

Dobrý den, dnes je 4. 12. 2021, svátek má , zítra


 

 

 

Code by PCHweb.cz

 

TOPlist

Jak můžete vyhrát

Pro jednoho výherce v jednom měsíci máme výhru:

STÍRACÍ LOS.

Pro zařazení do slosování o ceny pošlete alespoň jedno správné řešení kterékoliv zveřejněné soutěžní křížovky nebo osmisměrky. Od února 2018 losujeme v jednom měsíci ze všech správných řešení jednoho výherce, kterému pošleme stírací los.

Řešení ve tvaru: KÓD KŘÍŽOVKY TEXT (např. KRIZOVKA 29 Pec nám spadla) posílejte do 10 dnů od uveřejnění soutěžních  křížovek na mailovou adresu: onlinekrizovky@seznam.cz
Odesláním řešení s adresou dáváte výslovný souhlas k použití všech svých doručených osobních údajů k jejich zpracování a uchování v evidenci na dobu nejdéle jeden rok. Osobní údaje vylosovaného výherce budou zveřejněny pouze na těchto stránkách a to v podobě jméno (pouze iniciály), celé příjmení a název města (obce), a to po dobu maximálně jednoho roku.
Poskytnutí údajů je dobrovolné. Osobní údaje jsou shromažďovány za účelem jejich zpracování, uložení v evidenci a budou sloužit pouze pro nutné úkony spojené s kontaktováním výherce a odesláním výhry. Zpracováváme pouze údaje výherce, ostatní doručené maily s osobními údaji jsou po posledním dnu v měsíci smazány.

 

Blahopřejeme výhercům soutěžních křížovek

 

Září 2021: V. Tajčová, Litoměřice
Správná znění tajenek: Čížek lesní... tomu nevěř ve věcech důležitějších. ... zazpívá duet sám. ... Evropským hlavním městem kultury. ... kdo jich nutí, to nechápu. Pěnkava obecná …vědí jak správně ocenit své statky. ... slimákovi všecky kosti. ... svatého Michala má být doma otava. ... zítra ještě jednou. ... ztratit svůj vlastní glanc. ... také zodpovědný za vymýcení neštovic. ... dokonce ho i sebere. ... a má i antibakteriální účinky. Moje žena s ním utekla. ... a Chuckův zákon. ... zkušený však pozor dá na své kroky. Špaček obecný ... na krku a ani jeden bílej vlas! Holub hřivnáč ... ona je ještě k tomu hluchá. ... palácem, svět se pro tebe stane vězením. ... aby si ohřál biftek. ... stahující a dezinfekční schopnosti. Vrabec polní ... má pesimista už na začátku. ... škrtl zápalkou vzniklo slunce. ... je vzduch zadarmo. Všichni nemůžeme všechno. Poštolka obecná

Srpen 2021: J. Mertová, Ruda n. Moravou
Správná znění tajenek: ... že je nejbližší benzinka tak daleko! ... ztrácí důvěru. ... sobě, druhou abyste pomohli světu. ... protože ostatní tě naučí život. Městečko na dlani Bartoloměj svatý léto nenavrátí. Milan Chladil ... svými zuby a ohřívá vodu svým vztekem. Já jsem byla nemocná. chudší o žal a hádky. ... natáčel pohádku Čertova nevěsta. Škoda jen, že nikdy neplakal. ... protože doufají, že dějiny se opakují. Letící má na zádech orla. Pavel Bobek ... v sobotu svatbu, ale můžu ji odložit! … tři poločasy. Koho se všichni bojí, ten se bojí všech. ... může driblovat ve fotbale. ... v sobě mnoho jasu. ... je součástí Jevišovické pahorkatiny. ... se dává, ale s jakým úmyslem. jen pochybnostmi, nikoliv jistotou. ... slunce všech dnů. Ladislav Vodička Kdo miluje nebezpečí, zahyne v něm. ... netrefil se. ... dabléra na scény, ve kterých pláče. Neštěstí nechodí samo. ... miluje radovánky. ... části městského centra u zámku.

Červenec 2021: Z. Holadová, Klášter
Správná znění tajenek: Dana Syslová ... když jsou zticha, je to podezřelé. dne spí a v noci někde lítá. Jitka Smutná ... štve mě, že tě po návratu nemůžu poznat. Václav Rašilov ... hlas zvonu ochraňuje před škodami hromu. ... v něm měl prožít celý svůj život. ... odívají, jak to vyžaduje móda. ... významní predátoři ostatního hmyzu. ... dějin přírody. ... vědci objevili u opic slabomyslnost. ... velebí, avšak láska je němá. Pavel Řezníček ... mířit, kulky vědí, kam mají letět. … a vynalezla kožichy. ... jsou podobné jako u jedu včelího. Vanda Hybnerová ... bez kosy a s modřinami. ... hezký knír a hned s ním dotyčná nemluví. ... to bylo peklo. ... vypravovat, že o úspěchy nestojíte. Jiří Havelka ... v manželském mizí věrnost. Naslouchej třeba opici, když mluví pravdu. ... stejným rukopisem! Jaroslav Plesl ... vyprané a vyžehlené oblečení zdarma. Antonín Hardt ... jsou listonoši. Nejdůležitější je psát život.

Červen 2021: E. Vircová, Praha
Správná znění tajenek: Pod nohama nebe ... víc s trochou laskavé diktatury. ... přednost v hnízdě. .. i třikrát se zeptat. ... dokáže vesmír rozdělit vedví. ... jednou v životě to i udělají. ... blízko a manžela zase příliš daleko. Teorie tygra ... láskou a řízený vědomostmi. ... rosa z rána pěkné počasí předznamenává. ... když lásce chybíš ty. ... za vlastní peníze si nepřítele kupuje. Má je pomsta ... jsi mě odmítla. Jak básníci neztrácejí naději ... pastu a drogy. Pes není zvíře, pes je přítel. ... čehý, druhý hot. Poslední slovo ... nesnažil zachovat kamennou tvář. Láska je láska ... vrátí se rybář suchý a lovec mokrý. ... kterým se bylo možno vyhnout. ... létat do oblak. O třech ospalých princeznách ... já si ty dva ptáky pořád pletu. ... je stav, kdy člověk přestal doufat. ... že jim budou dělat čest. ... při kterém spletou páté přes deváté.

Květen 2021: D. Půčková, Kyjov
Správná znění tajenek: Hodinový manžel ... je most mezi úmyslem a úspěchem. dvakrát ve sprintu fotony. ... ale často jsou nejvíce proklatí. Svět povstal z vody. Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště ... k moci lidé, jimž je vše jasné. Pěšky jako za vozem. ... abych si co nejdříve opravil tu pětku. Vrásky z lásky ... naši budoucnost o nové možnosti. Člověk proti zkáze Literatura je zbraň papírová. Ale bylo mu ho líto, tak ho pustil. ... být vždy šťastná. Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko Brzy by nás ušlapali. ... uslyšíš jaká jsi verbež. ... nenechám si novou fasádu hned počmárat! Šakalí léta .. kterým malujete na plátno svého života. Vše pro dámu ... zase učitelka! Tomu, kdo ti leze na nervy, půjči. ... herec hraje sebe. Kulihrášek a zakletá princezna ... rozvod z nudy. ... jako každá jiná. Pochopitelně, sáhni mi na čumák! Poslední vlak ... čím déle spíš, tím více po spaní bažíš.

Duben 2021: W. Buda, Aš
Správná znění tajenek: Veškerá práva má přítel. Poločas štěstí ... přicválá na koni, odchází pěšky. Manžel nemohl celou noc usnout! ... bydlel Jan Hus. ... jako peřina ve dne v noci zahřívá. tahák zítřejší písemky! ... i člun řiď sobě sám. Plná láhev mlčí, poloprázdná žbluňká. ... na mapě jsou jenom modrá! Jak svět přichází o básníky Tři kila padesát. , kdo říká, že smrt je horší. ... kdo sází jablka, každá zima je krátká. Jak chutná smrt ... protože můžeme být lepší, než jsme ... šaty do všech tří oříšků pro Popelku. Lovci a oběti Krejčí bez práce zašívá ústa svým dětem. ... štěstí je mělké. Teroristka Dvacet švestek a deset pecek! ... stisk ruky nevyměníš. Můj brácha má prima bráchu ... ale ktorý drží. Maminka má moc práce. ... mlčeti, při mudrcích by mohl seděti. Cesta do Říma ... na smrt, zatímco staří mrzouti na dívky. A přece se točí!

Březen 2021: J. Heizt, Třebom
Správná znění tajenek: ... začít být tím, kým jste mohli být. Zdivočelá země... vždy je to do kopce a proti větru. Svět chce být klamán.... má své nepřátele.... dokáže jet v autě na zpátečku i dopředu.... je víc než klobás.... postiženo velkou epidemií moru.... a tomu umřel taky!... jedině když nefouká vítr.... hezkých žen, které by si je zasloužily. Karel Černoch ... nezvaný kibic ji najde na první pohled.... chudoba nenávist.... a duch nemůže zemřít.... je také český herec Roman Skamene. ... od živého málo dobrého. ... jste průhlední, otevření a držíte slovo.... jaro, léto, burčák, zima. Jana Preissová... dokáže vykopnout dveře směrem k sobě. Jonáš Zbořil... který původně hrát vůbec nechtěl.... co slepý vnímá hmatem. ... ale sami umí jen jeden.... mnoho času naříkáním, že žádný nemáme. Přichází Chuck Norris. Eva Olmerová... nemají ženu, nebo ji naopak mají.... a tak se opřel. Napřed péče, potom lék.

Únor 2021: P. Vítkovský, J. Hradec
Správná znění tajenek: ... menšinou jsou Přemyslovci. Miloslav Tichý ... v každém okamžiku žije v nás.  ... sedět, než ty utíkat! ... lásky je poslouchat. ... že nebude odpovídat bez advokáta. Jaroslav Dufek ... boří ledové mosty, nebo je staví. Ohnivý kuře ... vzduch při páření. ... z hornatých oblastí Blízkého východu.  ... je ještě větší. ... je přeříznout ho napůl a spočítat kruhy. ... v minulém životě. Temné slunce ... je silná dokud se neocitne v horké vodě. Valdická brána Tak jim dej všem pětky a oni přestanou! ... sestavil prvek.... turci a dělnice.... se stane cizincem ve vlastní zemi. ... v Chucka Norrise. ... byl sedmkrát zničen a znovu postaven. ... aby neožírali mladé stromky. ... převážně jehličnany. ... žaludek desetkrát větší než je ona sama. ... se něco vždy začne dít. ... se tak dlouho díval do Slunce, až mrklo.

Leden 2021: M. Pokorná, Bučovice
Správná znění tajenek: ... pevné zdraví! ... že se každá nakonec podobá své matce. ... podobná brusince. ... uvaří minutovou rýži za třicet vteřin. ... z nejvyšších výšin. Napočítal totiž mnohem dál. ... založena Dělnická tělocvičná jednota. ... svítí, v noci pálí. Má nohy mimo školní budovu. ... plavat pevninou. ... dnešní Líšně.... a hrůza jsou tři struny naší fantazie. ... padá ze židle. ... předtím někdo omylem vytáhnul ze zásuvky. Medvědice lékařská ... řečeno nahlas. ... zřícenina Čertova hrádku a Nový hrad. ... kilometrovou rychlostí. ... je jediná neporazitelná moc na světě. ... prvek překvapení! ... do piva a kořeněných vín. Otec kněžny Libuše byl Grog, ... lovecký hrad. ... pozvedají výše jak k ložnici a kuchyni. Violka chlumní ... ale nadarmo. ... je známo, kromě definice milosrdnosti. ... jel na schůzi do Kostnice. ... patří hrad a pevnost Špilberk. ... díry do betonu. ... to jen správným způsobem chápat.


Prosinec 2020: L. Těthalová, Hněvošice
Správná znění tajenek: V létě dělej, v zimě se vzdělej! ... síran železnatý. ... jsou vdovy, pak určitě! ... tak tvrdě, že se jim to stane vášní. ... pán Váhu a Tater. pan zubař si ho ještě nechal u sebe. Ivan Foustka ... nechává varování. ... proti uřknutí a uhranutí zlými duchy. ... stejně byste to museli vyměnit. ... nemůžeš být úspěšný ani šťastný. ... poezie a vůbec žádná sranda. ... dokud svítí slunce. Není, já mám pod nimi čítanku! Hrádek nad Nisou Krása je příčinou a účelem všech věcí. Žitavská pánev ... tak vznikly bary rychlé obsluhy. ... ke zpevňování chudých písčitých půd. ... kterou nikdy nestihnete včas. ... ale každou chvíli se trefí do stromu! ... deseti zemí. ... klíčí geniální myšlenky. ... romantickém a docela tragickém světě. ... by jednou zhasl. Říkal jsem dobrou zprávu, ne zázrak. ... staří mrzouti na dívky. Janov nad Nisou ... s penězi předpokládá nějaké peníze mít. ... rozplakal cibuli. Po špenátu je mi blbě a nemusím do školy.

Listopad 2020: J. Šudoma, Polička
Správná znění tajenek: ... sníh odtaje, polím a studnám prospěje. Něžný barbar ... být dostatečně silní na to, aby odešli. ... se schovej, dneska jsi měl pohřeb. ... trpící dnou. Vím, má přes dvacet stehů! žert, humor je životní postoj. ... členem souboru Divadla Járy Cimrmana. Stačí milovat. ... působí toxicky. ... si své věci dávala do své skříně. Musíme si pomáhat ... kdo z řešení dokáže udělat záhadu. Ta to ještě neví. ... snižuje krevní tlak. Máte ho ostrý jako břitvu! ... si vykouzlit svět. ... jako železniční dělník a výpravčí. ... znamená jen jiný střih kalhot. ... zestárnou, máme být jejich služkami. Sluneční stát Protože jste si zapomněl kalhoty. Drby jsou ďáblovým rádiem. Život na zámku ... kdo se nesnaží být dokonalejším. Trepka velká ... velice dobrý, akorát došli chrti. ... a na trávení. ... jimž je naše přátelství lhostejné. ... vápníku a zinku.

Říjen 2020: Z. Šeráková, Znojmo
Správná znění tajenek: ... jsem se tu češtinu nabiftekoval. Černucha setá ... když odvrátíte pohled od svého cíle. ... starou šunku. ... z lásky, nikoli z nenávisti. ... interpretka irských balad Věra Klásková. ... se nazývali feferóni. ... je z toho nakonec přece jen zase čárka. Tady je to hnusné i ve dne! Olše lepkavá ... to na Šimona a Judy bude zima všudy. Dnešek je žák včerejška. ... spojení atomů v molekule na Antarktidě. ... k filosofii jsou pochyby. Javor babyka ... sprostě hýká, moudrý se kousne do jazyka. ... hikorové ořechy. ... to není volba pro jeden okamžik, ale navždy. Linda Finková ... slunce pod hlavou. ... seriály Doktor Martin a Strážmistr Topinka. Prodá televizi. ... přesných a přesvědčivých a přece falešných. Nela Boudová ... je majetkem školy. Nic vás nebolí a každý den něco nového. Eva Burešová ... šaty se složitým zapínáním na zádech. ... ovcí pro vlnu. ... jsem chodil bosý a teď budu zase! ... se stává ten, kdo ji nezná.

Září 2020: J. Svobodová, Praha
Správná znění tajenek: Na svatého Matouše s jabkama do koše. Ztracená brána ... staří mrzouti na dívky. ... věděli, že čím víc bohů, tím víc darů. Návrat idiota ... protože věřili, že zahání dobytčí mor.  ... je plat kapsářů. ... trávení a látkovou výměnu. ... být sekerou pro zamrzlé jezero v nás. ... z oblasti Středomoří. ... tak doufám, že je lehčí než prvouka. ... nepřátelé, ale kamarádi. ... denních starostí. ... také na malířské plátno a vazbu knih. ... zanícené klouby. ... z nichž si jejich děti dělají dojné voly. ... nazývaná pekřín nebo pokřín. ... infantilní a infarktivní. ... na hlavě, aby mohli kdykoliv něco napsat. ... že nevinní nesou vinu za viníky. ... hodnota absolutní, bez času a prostoru.  ... pochází z Asie. ... věří prostě tomu, co právě říkají. ... dodnes je ctěn v hinduismu i buddhismu. ... uhasíme hasákem. ... násilím nebyla vnucena vzdělanost. ... sodíku a draslíku. ...  jsou tak staré jako manželství. Paví očko je součást ocasu páva. ... podstaty látky.

Srpen 2020: K. Petráková, Třešť
Správná znění tajenek: ... nikoliv hlava naplněná rozumem. ... dutiny ústní a hrtanu. ... absolutní nule....  jsou vlaky, kde se podává mléko. ... já dnes ve škole ani nebyl. ... voda v přehradě klesla o půl metru. ... je lepší pro to něco udělat.  Thrácké moře  Pole činí úrodná rolníkův pot. ... řeklo uhni a šlo dál. ... jsou větší druhy žraloků a člověk. Nebo přes držku. Severní Dakota ... kterým oplývají tlustí plešatí milionáři. Benátský záliv ... skok do zcela nových rozměrů násilí. ... že on má bohužel obě ruce levé. ... ale šel po ní opačným směrem. ... přírodní památka Kolínské tůně.  ... nikdy hvězdy nebudou stačit. ... ho kabelkou, až jsem si zlomil rtěnku! Ne, to prská papoušek. Velká Syrta ... skoro nic není takové, jak se to jeví. ... vydávaných Finskem. Každé shozené kilo oslavím žranicí. Botnický záliv ... tak by byla černá! ... vše ztraceno, zůstává ještě budoucnost. ... teče, když ruka ruku myje. ... nedostatkem nemocí.

 

 

 

 

 

 

 

doporučte

Doporučte

naše stránky e-mailem
vašim znamým...

 

Zde vypište e-mail, komu chcete odeslat doporučení na tento web
Tento web používá k personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace ZDE

 


LÉČITELSTVÍ A PORADNA


 

 

- - -

 

 

- - -

 

 

Navštivte zlínskou ZOO,

 

nebudete litovat. Je otevřena každý den
a patří k nejoblíbenějším zahradám v republice.

Rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropická hala Yucatan, Zátoka rejnoků, průchozí expozice a voliéry, romantický zámek Lešná i krásný park - to je prostředí zcela ojedinělé zoo
i v Evropě.